1

Temat: Synchronizacja świateł do muzyki

Szukając głów do dyskoteki gdzie sobie czasem świecę znalazłem taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=JTjLNbz5 … eature=fvw i normalnie szczęka mi opadła... Czy może mi ktoś wyjaśnić jak to jest tak ślicznie synchronizowane ? To robi stół, czy może program jest tak idealnie napisany, a później synchronicznie odtworzony ?

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

2

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Ten film na tym forum już kilka razy wystąpił.
Jest wiele sposobów na synchronizację, rozróżniane głównie pod kątem źródła nadrzędnego.
Zwykle robi się timeline na konsolecie, a odtwarzanie programu świateł i muzyki jest sterowane wewnętrznym zegarem konsolety, albo zewnętrznym sygnałem czasu (sygnałem SMPTE równolegle odtwarzanym z muzyką, lub kodem czasowym MIDI).
Tutaj akurat światłem sterowała grandMA.

3

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Hej...
Laptop z zainstalowanym jakimkolwiek puszczeaczem audio wysyłającym MTC (Midi Time Code) i konsoleta która ten MTC czyta np. ETC Congo junior. Aaa.. USB/MIDI np. M-Audio

Przykład - może nie tak imponujący - potwierdzający że działa http://mtsa.pl/index.php?go=projekty_wi … swietlenia  - pierwsze od dołu smile

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Możliwości jest wiele. Wiele konsolet starszych i nowszych może pracować z kodem czasowym.

5

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Czyli w realizacji "na żywo" raczej nie ma szans czegoś takiego zrobić ?? // Znaczy się poza wprawną ręką realizatora ??

Ostatnio edytowany przez tomcio (2010-03-23 23:47:03)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

6

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

U mnie po mimo możliwości korzystania TC to wszystko jest robione z palca

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

7

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

tomcio napisał/a:

Czyli w realizacji "na żywo" raczej nie ma szans czegoś takiego zrobić ?? // Znaczy się poza wprawną ręką realizatora ??

No nie - chyba że idzie z taśmy  big_smile

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Nie no już rozumiem jak to działa smile
Technika realizacji oświetlenia jest mi zupełnie obca, jedynie to czasem podpatruję co robią świetliki jak mam do kręcenia jakiś koncert. Ja zazwyczaj stoję za stołami ale audio smile. Często jak nie mam zajęcia to znajomemu na dyskotece kręcę pilotem2000, ale nim nie da się takiego show odwalić (chyba big_smile), a na inny sterownik nie mogę chłopa namówić hmm Ale ten film zainspirował mnie, żeby obczaić funkcje tego pilota do ostatniej kropli krwi big_smile

Ostatnio edytowany przez tomcio (2010-03-24 12:47:26)

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

9

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Jakby się uprzeć to można zespołowi w słuchawki do każdego numeru klika zsynchronizowanego z TC puścić... tongue

10

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Marchw napisał/a:

Jakby się uprzeć to można zespołowi w słuchawki do każdego numeru klika zsynchronizowanego z TC puścić... tongue

Aby nie zaburzać odsłuchu to lepiej tego "klika" robić z Atomiców od przodu, aby mieli lepszy podgląd - nawet kątem oka (lub tego co z niego zostanie) tongue wink

Ostatnio edytowany przez KacperP (2010-03-24 16:56:15)

11

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Nie sądzę żeby TC przeszło przez tor audio w nowoczesnych systemach (conajwyżej jego harmoniczna). Jeśli przeszłoby przez mikser (analogowy) to wyciąłby to procesor zarządzający systemem, albo któryś wzmacniacz (Digamy by czegoś takiego nie puściłyby). Chociaż zawsze można to zapodać bezpośrednio w odsłuch tongue
Swoją drogą - nieźli z was sadyści tongue

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

12

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Oj tam odrazu sadyści... wink To Ty chcesz zasilać słuchawki digamem... xD
Nie no, nie mówiłem o przepuszczaniu TC przez tor audio, tylko o zsynchronizowaniu metronomu z TC. smile
A patent z atomicami myślę że powinien wejść w życie jako standard... tongue

Ostatnio edytowany przez Marchw (2010-03-24 17:53:12)

13

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Sory, nie doczytałem tongue Jednym okiem patrze na forum, drugim wlutowuje chipset do płyty głównej laptopa tongue
Jak już mówisz o puszczaniu TC w odsłuchy, no to czemu słuchawek nie zasilić np. K8?  big_smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

14

Odp: Synchronizacja świateł do muzyki

Hehe... xD Byłoby dodatkowe źródło światła na scenie... tongue