1

Temat: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

Panowie potrzebuje instrukcji do tego cuda.

Ostatnio edytowany przez midams (2010-03-09 17:17:27)

2

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

Podepnę się pod temat, bo też dotyczy Showtec Scanmaster I.

Zaczynam świecenie i pytanie dotyczy czy można zmienić ustawienia suwaków z 1-8 na 9-16 do wysyłania sygnałów, aby manualnie sterować światłem w standardzie DMX, czy może jakoś inaczej można rozwiązać ten problem?

Wizualnie to wygląda tak, że suwakami 1-8 wykona ustawienie dla danej grupy świateł, ale żeby nie zmieniać go, a dodać kolejne światła na innych grupach to brakuje mi sterowania, chyba że źle zostało mi to wytłumaczone przez montera.

3

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

zerknalem na zdjecie tego sterowniczka...nie wiem czy o to chodzi ale masz guzik "page select" z prawej strony obok suwakow i sluzy on do zmieniania funkcji suwakow kanalow urzadzenia z 1-8 na 9-16. o to chodzi ?

4

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

hmmm... a raczej <hahaha> (sory nie mogłem się powstrzymać)
wiem co to jest "page select"

mi chodzi o zmianę adresowania, żeby dane urządzenie przypisane do dane przycisku w Scanners działa na suwakach 1-8, zaś inne urządzenie na innym przycisku Scanners na suwakach 9-16.
Czy jest to wykonalne?

5

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

Te "sterowniki*" są robione na jeden wzór - te same funkcje w kilku sterownikach* innych firm .

Jest to minimalnie zaawansowany sterownik do małego miniaturowego klubu. Ja stosuje je do podświetlania stolików - jedyne miejsce gdzie je widzę.  Sterują kilkunastoma parami 36 dmx

Wybierasz od 1 do 12 urządzeń 16 kanałowych - przepinając się z page 1 na page 2 ustawienia z page 1 zatrzymują się w tej pozycji w której zostały ustawione.
programujesz chyba 40 banków po 8 scen do tego możesz zrobić 6 łańcuchów z gotowych banków i scen.
Fajne efekty uzyskujemy po wciśnięciu del i włączeniu zasilania z tyłu... kasuje nam się dobytek danych na stole smile


* - (heh sterownik tongue)

Ostatnio edytowany przez vandj (2010-03-20 10:00:51)

6

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

to wyrazaj sie nastepnym razem jasniej...rozumiem, że jesteś megaprofesjonalista i wiesz co to jest page select...ja moglem nie wiedziec o co Ci chodzi, bo pomimo paru lat pracy w tej branzy nigdy nie mialem zaszczytu pracować na tej desce. Więcej dystansu generalnie. Pozdro.

7

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

hmmmm od śmiechu nie mogłeś się powstrzymać ........

8

Odp: Instrukcja do Showtec Scanmaster 1

@Janek
Wybacz jeśli Cie uraziłem, nie mam zamiaru zaczynam tu, do niczego prowadzącej dyskusji o "megaprofesjonalistach", ja tu jestem tyci-tyci.
Szacun dla Ciebie.

@bart_krk
...minęło.

Urządzenie powoli zaczynam rozgryzać. To co chciałem uzyskać zrobiłem, teraz dalej się uczę.
Nie musiałem zmieniać ustawień, jak to wcześniej wydawało mi się.
Teraz jak szybko potrzeba mi coś zrobić wchodzę w tryb program i manipuluję światłem, bez straty efektu na pozostałych urządzeniach.