1

Temat: laptop + laser = laser show

Witam!! Pracuje w małym klubie, w którym jak dotąd lasery chodziły na automacie!! Chciałem to zmienić  to tak dla własnej frajdy ale trochę mi nie wyszło, bo pojawił sie problem!! Po zainstalowaniu konwertera usb/dmx i podłączeniu do niego zielonego lasera, odpalam soft, włączam laser, i nic!! Zastanawiam sie tak czy laser nie powinien być przełączony na odpowiedni kanał, bo znajomy przestawił go na jakiś tam kanał przed podłączeniem do kompa!! Może wiecie nacyzm polega problem lub na jaki kanał powinien być ustawiony laser??

2

Odp: laptop + laser = laser show

jeśli jest to sterownik specjalnie do tego lasera to adresy powinny być przydzielane automatycznie od pierwszego adresu  (choć powinna być możliwość ustawienia dowolnego adresu w sterowniku), może źle jest wpisany adres, czasami na laserach spotykałam się ze switchem na DMX obok tych 10 do ustawiania adresu. Napisz może na jakim sofcie pracujesz i jaki to jest laser.

3

Odp: laptop + laser = laser show

Napisz, napisz.

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: laptop + laser = laser show

teraz wam nie powiem jaki to  laser!! będziemy musieli poczekać z tym do soboty!! wiem na pewno, ze na on z boku takie suwaczki do ustawiania adresu. wiem tez ze usb/dmx  jest zupełnie innej firmy i niema takiej możliwości ustawiania adresu jaka jest przy laserze. co do softu to narzazie jadę na fiescie bo jest darmowa!!

5

Odp: laptop + laser = laser show

adres ustawia się w programie na kompie, ale tego programy akurat nie kojarzę, jak masz jakieś linki to podaj (zawsze warto poszerzać wiedzę smile), przedewszystkim zacznij od sprawdzenia adresu, przy tym czasami nawet najlepsi popełniają błędy:)

6

Odp: laptop + laser = laser show

To tez mi przyszło do głowy!! niestety nie wiem gdzie to zmienić w tym sofcie!! Stad pobrałem fiestę   http://www.mediam.com/?d=download,205,68&m=no

jeśli możecie to  wy tez podeślijcie jakieś linki do softów z których wy korzystacie!!

7

Odp: laptop + laser = laser show

jak tak oglądam ten program to zauważyłam że jest to soft do laserów typu ILDA(system sterownia laserów z pełną animacją, po prostu można wyświetlić wszystko co się wprowadzi do programu), a ty jak już pisałeś masz laser DMX, więc proponuje jakiś darmowy program z tej strony http://www.dab-system.com/download.html , są to zwykłe programy z cyfrowymi suwakami i zapisywaniem programów, ja osobiście korzystam z LJ ale to jest mało darmowy program do sterowania urządzeniami DMX:), lasery z których korzystałam też były tylko na DMX i były tylko dodatkiem do całego oświetlenia