1

Temat: Alfa 24/255

Czy ma ktoś może doświadczenia jesli chodzi o sterowanie głowami oraz podłączeniem do komputera stołu Alfy? Dotychczas pracowałem tylko na parach, przymierzając się do zakupy głowy pytam czy nie lepiej też zainwestować w inny sterownik. Cd podłączanie do komputera czy da się tylko współpracowac z programem SCHOWEK czy jest jakas inna opcja?

Pozdrawiam

2

Odp: Alfa 24/255

basny napisał/a:

Czy ma ktoś może doświadczenia jesli chodzi o sterowanie głowami oraz podłączeniem do komputera stołu Alfy? Dotychczas pracowałem tylko na parach, przymierzając się do zakupy głowy pytam czy nie lepiej też zainwestować w inny sterownik.

Jeżeli jest jedna głowa i nie ma więcej niż 12 kanałów to alfa wystarczy..

basny napisał/a:

Cd podłączanie do komputera czy da się tylko współpracowac z programem SCHOWEK czy jest jakas inna opcja?

Niestety tylko z programem "schowek"

Michał Bystrzycki
--------------------

Odp: Alfa 24/255

Michał napisał/a:

Jeżeli jest jedna głowa i nie ma więcej niż 12 kanałów to alfa wystarczy..

big_smile
Ciekawym doświadczeniem byłoby programowanie scen w których ruszająca się głowa zmienia kolor i gobo :] Pracuję na tym sterowniku i miałem ten sam dylemat niedawno. Zmień stół :]

4

Odp: Alfa 24/255

początkujący p. Światełko napisał/a:

big_smile
Ciekawym doświadczeniem byłoby programowanie scen w których ruszająca się głowa zmienia kolor i gobo :] Pracuję na tym sterowniku i miałem ten sam dylemat niedawno. Zmień stół :]

Człowieku małej wiary....

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Alfa 24/255

ja pracowalem na alfie 48 z 8 glowami i nie mialem z tym wielkich problemow, co prawda jest duzo klepania z krosowaniem ale jak raz to zrobisz to juz problemow nie masz, wystarczy poswiecic pare godzinek na krosowanie:)

6

Odp: Alfa 24/255

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Konkretnie planuje do zestawu parów dołączyć dwie głowy. Znaczy to, że oprócz skrosowania kanałów nie powinno być większych problemów na alfie?

Odp: Alfa 24/255

Kajam się pokornie. Mój brak wiary wynika z tego, że jeszcze ani razu nie miałem więcej niż 1 h na przygotowanie stołu i nie mam instalacji stałej - za każdym razem wyciągam wszystko z magazynu i ustawiam, wieszam wszystko od nowa. Hmm... Wyciągam wnioski i skupię się na czytaniu i zabieraniu głosu tam gdzie wiem, a nie się domyślam.

8

Odp: Alfa 24/255

basny napisał/a:

Dzięki serdeczne za odpowiedzi.

Konkretnie planuje do zestawu parów dołączyć dwie głowy. Znaczy to, że oprócz skrosowania kanałów nie powinno być większych problemów na alfie?

Dokładnie tak.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: Alfa 24/255

2 glowice spokojnie wykrecisz na alfie bez najmniejszego problemu:)

10

Odp: Alfa 24/255

Dawno, dawno temu... Hehe... Pamiętam to jak dziś. Pracowałem na Alfie z 4 skanerami Martina i 4 głowicami GLP. Da się to wszystko wykonać, ale jest to strasznie pracochłonne.

11

Odp: Alfa 24/255

moj rekord na alfie 60 - 10 zoomow smile tez dalo sie...i calkiem ladnie wygladalo smile

12

Odp: Alfa 24/255

12 x MAC 250+ 20 CX2.... da się nawet koło w ofsecie

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

Odp: Alfa 24/255

No to ja (człowiek małej wiary) na alfie 24 obecnie 30 kanałów dimmera, strobo, 4 ledpary (na osobnych adresach) + 4 pixelbary (także na osobnych). Da radę z głowami także ale co się człowiek naklika i namyśli jak strony poukładać to jego...

14

Odp: Alfa 24/255

da sie wiele smile trzeba tylko pomyslec smile na upartego mozna sobie nawet preprogramming zrobic i nie narzekac ze ma sie malo czasu smile grunt zeby suwaki byly dobre, zeby nie bylo wahań wartosci smile

15

Odp: Alfa 24/255

trzeba sobie rozpisać kanały i pokrosować  np kolory albo goba... smile

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl