Temat: ROBE DMX Controll 1024

czy, ktoś używa tego sterownika? jak sie sprawdza i czy warto go zakupic?
Interesuje mnie jego przyjazność w pisaniu bibliotek pod urządzenia, których nie ma w nim fabrycznie zapakowanych,

jak wyglada soft do pisania urzadzen do niego i w jaki sposób odbywa się transfer z kompa na sterownik?

2

Odp: ROBE DMX Controll 1024

Pracowałem na nim przez kilka godzin... Programowałem go od podstaw gdyż ktoś przez "przypadek" wyzerował mu całe ustawienia tongue
Pojechałem nic nie wiedząc o tym sterowniku i z anglojęzyczną instrukcją obsługi opanowałem go jako tako w 30-50min... Tak więc obsługo go jest w miarę intuicyjna.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

3

Odp: ROBE DMX Controll 1024

Nie polecam tego ustrojstwa. Strasznie "dziwna" sterowarka do urządzeń.  Miałem go na 2 sztukach bez instrukcji i udało mi się ujarzmić bydle tongue po paru h pracy stal się przyjazny dla lj-a - ale na sztuki się nie nadaje - widział bym go w klubie.

Biblioteki konfigurujesz sam za pomocą softu - musisz posiadać legendę tego urządzenia (1 pan 2 pan fine itd....) strasznie ułatwia to prace i późniejszy proces programowania - masz czarno na białym to co w urządzeniu i w sterowniku. Połączenie z kompem za pomocą dyskietek lub kabla - tu polecam kabel bo jak wiemy już nigdzie nie ma dyskietek.  Ma efekty - które na scenie  się nie przydają (chyba ze jest możliwość edycji gotowych ruchów - do tego jeszcze nie doszedlem) - za to sprawdzają się w klubach gdzie głowice pracują poziomo (chyba ze piszemy o skanerach - tu akurat można temat opanować).