Temat: Wizualizacja

Witam

Czy istnieje możliwość podłączenia dowolnego stołu dmx do komputera w taki sposób aby można było oglądać show nie na scenie tylko na monitorze w czasie rzeczywistym ?
Czy istnieje taki program?

2

Odp: Wizualizacja

Nawet kilka...

Spotlight - plugin do Vector Works
CompuCAD
Wysiwyg - zdecydowanie polecam
ESP Vision
i pewnie pare innych, mniej znanych.

Z dowolnością stołów już trochę gorzej... dobrze by było gdyby stół wysyłał sygnał poprzez ethernet, lub w przypadku Wysiwyg- a posiadać przystawkę o nazwie WYG-it chyba.

W galerii masz dział renderów z wizualizerów.
Hej...

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Wizualizacja

Dziękuje za odpowiedz

Jednak stół jaki posiadam (SGM studio sc) nie ma takich wyjść.

Możemy sterować oświetleniem przy pomocy komputera i przelotu USB-DMX to może jest jakiś program który będzie wykorzystywał odwrotność czyli DMX-USB?

4

Odp: Wizualizacja

Spotlight to nie plugin do Vector Works, ale wersja Vector Works... i nie jest do wizualizacji w czasie rzeczywistym, ale do projektowania oświetlenia. Do Vector Works jest plugin, ale służy on do konwersji projektu do ESP Vision.

5

Odp: Wizualizacja

tomcio.gr napisał/a:

Dziękuje za odpowiedz

Jednak stół jaki posiadam (SGM studio sc) nie ma takich wyjść.

Możemy sterować oświetleniem przy pomocy komputera i przelotu USB-DMX to może jest jakiś program który będzie wykorzystywał odwrotność czyli DMX-USB?

Nie ma tak dobrze smile Trzeba kupić dedykowany...

KacperP napisał/a:

Spotlight to nie plugin do Vector Works, ale wersja Vector Works... i nie jest do wizualizacji w czasie rzeczywistym, ale do projektowania oświetlenia. Do Vector Works jest plugin, ale służy on do konwersji projektu do ESP Vision.

Przepraszam...

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Wizualizacja

Nie ma tak dobrze  Trzeba kupić dedykowany...


Znalazłem coś takiego

http://www.enttec.com/datasheets/70305/ODE%20Reg.pdf

http://www.enttec.com/datasheets/70305/ … 0305-1.pdf

7

Odp: Wizualizacja

Oooo... jęśli tak piszą to pewnie działa. Ciekawe w jaki sposób dodaje się konsole w Device menager w Wysiwyg-u??

Ale piszą tam że Wysiwyg i Arkaos... a to dwie różne aplikacje do dwóch różnych rzeczy....

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Wizualizacja

Nie wiem  czy dobrze tłumaczę.
Wydaje mi sie ze jest mozliwość podłączenia dowolnej konsoli przez midi.



The MIDI Driver allows WYSIWYG to "talk back" to various consoles, exchanging data and information as instructed. One such use of this driver is to enable Autofocus to send instructions to various Autofocus-enabled consoles, such as the HogPC.

Note: The MIDI driver is part of the WYSIWYG custom installation only. If you want to add the MIDI driver after WYSIWYG has been installed, go to the Add/Remove Programs in the Control Panel and select Modify Installation. The method you used to install WYSIWYG must be used to add the drivers (for example, if you installed WYSIWYG using a CD, you must also use the CD to install the MIDI drivers).

Once this is complete, you should be able to connect to any Standard MIDI device in WYSIWYG through the Console or Device Manager in the Setup menu.

9

Odp: Wizualizacja

A w jaki sposób protokół midi zastępuje DMX?

Może KacperP przetłumaczy???

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Wizualizacja

Może i przetłumaczy...

Co do ODE, to konwertuje on DMX na Art-Net... po prostu użyć w wizualizerze/media serwerze protokołu Art-Net i tyle... I do wysiwyg (sprawdzałem z grandMA) i do Arkaos (używałem z Vectorem) można użyć ArtNet.

Co do tego tekstu o MIDI, to rozumiem z niego, że jest możliwa przez midi komunikacja zwrotna z wysiwyg do konsolety, aby używać Autofocus. Nic nie jest wspomniane o użyciu midi zamiast dmx.
Rozumiem to tak, że to konsoleta musi obsługiwać Autofocus z wysiwyg poprzez midi... a dzieje się tak wtedy, gdy producent konsolety musiał się dogadać z cast-soft.

Nie wiem jakie znaczenie praktyczne ma ta funkcjonalność autofocus poprzez midi.
Wiem o konsoletach bez autofocus i z ethernetem, ale nie wiem która konsoleta ma autofocus i nie ma ethernetu.

11

Odp: Wizualizacja

sam art net nie wystarczy o ile w ogóle się przyda... Z tego co ja wiem to driver do Wysiwyg-a jest produkowany przez producenta  konsolety.. a w przypadku SGM raczej dla wersji Scan Control słabo..

Michał Bystrzycki
--------------------

12

Odp: Wizualizacja

Co miałby robić specjalny driver konsolety w przypadku użycia konwertera DMX->Art-Net?

13

Odp: Wizualizacja

KacperP napisał/a:

Co miałby robić specjalny driver konsolety w przypadku użycia konwertera DMX->Art-Net?

Nie wiem... Definiować konsolete z jaka pracuje wizualizer??
Jeśli nie masz drivera i zdefiniowanej konsolety w Wyg-u to jak połączysz?
Jeżeli z konsolety wyślesz ArtNet to nie potrzebujesz drivera?

Michał Bystrzycki
--------------------

14

Odp: Wizualizacja

Jeśli dwie konselety potrafią sie "dogadać" przez midi wydawać by sie mogło ze z Wyg-iem też.

15

Odp: Wizualizacja

Michał napisał/a:

Jeżeli z konsolety wyślesz ArtNet to nie potrzebujesz drivera?

Wystarczy sterownik Art-Net, bez rozróżniania rodzaju konsolety...
Czy jest to konsoleta, czy konwerter DMX-Artnet, czy media serwer, czy jakikolwiek inny program generujący Art-Net nie robi znaczenia, dopóki przestrzega standardu i adresowania IP.