Temat: Biblioteka urządzeń

Witam wszystkich

Zaczynam prace z GrandMa i odnośnie tego mam kilka pytań.
Skąd mam ściągnąć bibliotekę urządzeń?? Wiem ze w grandzie jest biblioteka ale nie ma tam paneli Led
A także  nie mogę znaleźć dimerów. Na filmikach youtube widziałem w bibliotece dimmery a ja nie mam na stole na którym pracuje.
Inne pytanie czy znacie może jakieś inne strony i fora poświęcone oświetleniu, a najlepiej jakieś przydatne uwagi odnośnie granda, efektów itp

Z góry Dziekuje

2

Odp: Biblioteka urządzeń

Biblioteka instaluje się razem z oprogramowaniem.
"Paneli LED" to jest tyle rodzajów że ho ho, a do sterowania zwykle używa się urządzenia "RGB", po ustawieniu takiego panela na tryb czystego RGB (chyba że to coś bardziej wybitnego z dodatkowymi diodami np. Amber i/lub White).
Zarówno dimmery jak i RGB powinny być w "producencie" o nazwie "_GENERIC"
Samo oprogramowanie podaje w jednym miejscu że stosownym forum specjalnie do grandMA jest www.ma-share.net

Generalnie proponuję się zapoznać z instrukcją w polskiej wersji:
www.ltt.com.pl -> Pliki -> Instrukcje obsługi -> MA_Lighting -> grandMA micro/pico v5.9 PL

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-06-04 14:58:29)

3

Odp: Biblioteka urządzeń

A jest może jakieś forum w języku polskim??
Angielski to nie za bardzo u mnie.

4

Odp: Biblioteka urządzeń

samemu łatwo zrobić biblioteke. trzeba tylko znać adresy urządzenia... co gdzie i jak.

5

Odp: Biblioteka urządzeń

Co do forum po polsku to nic mi nie wiadomo.

Urządzenia wględnie łatwo zrobić, zgadza się.
Ale za to zrobić opis urządzenia, które wiarygodnie by działało w grandMA 3D to o wieeele bardziej złożona zabawa, ale jak najbardziej możliwa. smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2009-06-04 19:00:08)

6

Odp: Biblioteka urządzeń

udało mi się zrobić big_smile
ale jak ktoś ma bibliotekę do Flash FL-672 to bardzo bym prosił.
jak do tej pory udało mi się połączyć granda z kompem na którym jest grand 3D
niestety w stole mam soft 6.120 który nie chce działać z starszym 3D
A nowy pozera strasznie dużo zasobów hmm

7

Odp: Biblioteka urządzeń

Zalecam ustawić w trybie RGB i jako 8 niezależnych segmentów i użyć biblioteki RGB. Z możliwościami grandMA nie widzę sensu polegania na wewnętrznych efektach tego flasha. Tak samo postępowałem z tymi flashami na Vectorze.

Nową grandMA 3D można regulować i jakość jej tak obniżyć że będzie liczyła mniej więcej jak stare 3D.
Trzeba kliknąć na "Rendering" i pobawić się suwakami jakości.

8

Odp: Biblioteka urządzeń

Kacper ale Grand Ma  nigdy nie będzie umiała tak ładnie sie rozjechać w efektach jak panele flasha w swoich wbudowanaych:D Ogólnie posiadając Ma najlepiej to użądzenie ustawiac tak jak mówi Kacper jako 8 kostek RGB. a pytanie odnośnie Ma3d czemu mi owe urządzenia RGB nie świecą w renderze, a na żywo świecą co może być przyczyną?

9

Odp: Biblioteka urządzeń

No teraz to chodzi 3D big_smile
Dokładnie mam tak podzielone. Panel na 8 kostek i do tego 6 kanałów smile
Bardzo intuicyjna jest GMA i w miarę szybko łapie co i jak.
mam jeszcze mały problem z efektami
chciałem zrobić w którym głowa włącza się w dolnym zakresie tilt włączona jedzie do górnego, wyłącza się i wyłączona jedzie na dół i tak non stop.
I nie wiem jak ugryźć coś takiego...
w niektórych głowach strobo z dimerem sa na jednym kanale i chciałbym na suwaku zrobić regulacje strobo a na klawiszu je włączań. klawisz musi być TOOGLE ale jak zrobić suwak by pracował od 55% do 95% ????

Pozdrawiam wszystkich smile

10

Odp: Biblioteka urządzeń

kiju napisał/a:

Kacper ale Grand Ma  nigdy nie będzie umiała tak ładnie sie rozjechać w efektach jak panele flasha w swoich wbudowanaych big_smile

Rozumiem że sobie jajca robisz wink
A poza tym generator efektów w grandMA umożliwia naprawdę wiele.

kiju napisał/a:

a pytanie odnośnie Ma3d czemu mi owe urządzenia RGB nie świecą w renderze, a na żywo świecą co może być przyczyną?

W grandMA urządzenia z parametrami RGB są obowiązkowo traktowane jako urządzenia LED, które w 3D świecą, ale nie oświetlają. Było to dość rozsądne, ale rzeczywiście czasy się zmieniły, i takie potraktowanie już staje się nierozsądne w niektórych urządzeniach. Postaram się zwrócić uwagę na to właściwym osobom.

Można zrobić urządzenie RGB z wirtualnym dimmerem, i nadać mu typ Extended Conventional. Wtedy będzie w 3D coś w rodzaju trójkanałowego PAR-a RGB.

11

Odp: Biblioteka urządzeń

KacperP napisał/a:
kiju napisał/a:

Kacper ale Grand Ma  nigdy nie będzie umiała tak ładnie sie rozjechać w efektach jak panele flasha w swoich wbudowanaych big_smile

Rozumiem że sobie jajca robisz wink
A poza tym generator efektów w grandMA umożliwia naprawdę wiele.



kiju napisał/a:

a pytanie odnośnie Ma3d czemu mi owe urządzenia RGB nie świecą w renderze, a na żywo świecą co może być przyczyną?

W grandMA urządzenia z parametrami RGB są obowiązkowo traktowane jako urządzenia LED, które w 3D świecą, ale nie oświetlają. Było to dość rozsądne, ale rzeczywiście czasy się zmieniły, i takie potraktowanie już staje się nierozsądne w niektórych urządzeniach. Postaram się zwrócić uwagę na to właściwym osobom.

Można zrobić urządzenie RGB z wirtualnym dimmerem, i nadać mu typ Extended Conventional. Wtedy będzie w 3D coś w rodzaju trójkanałowego PAR-a RGB.

Ad.1 Oczywiście:P W sumie robiąc na Ma nie zdażyło mi się żeby nie dało się jakiegoś efektu zrobić
Ad.2 poprubuje

Ostatnio edytowany przez kiju (2009-06-08 08:19:25)

12

Odp: Biblioteka urządzeń

Heloo
Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania??
Bardzo proszę
Pozdrawiam

13

Odp: Biblioteka urządzeń

lucky1984 napisał/a:

No teraz to chodzi 3D big_smile
Dokładnie mam tak podzielone. Panel na 8 kostek i do tego 6 kanałów smile
Bardzo intuicyjna jest GMA i w miarę szybko łapie co i jak.
mam jeszcze mały problem z efektami
chciałem zrobić w którym głowa włącza się w dolnym zakresie tilt włączona jedzie do górnego, wyłącza się i wyłączona jedzie na dół i tak non stop.
I nie wiem jak ugryźć coś takiego...
w niektórych głowach strobo z dimerem sa na jednym kanale i chciałbym na suwaku zrobić regulacje strobo a na klawiszu je włączań. klawisz musi być TOOGLE ale jak zrobić suwak by pracował od 55% do 95% ????

Pozdrawiam wszystkich smile

Jak masz panel podzielony na 8 kostek to lepiej sobie ustaw 3 kanały (RGB), pozostałe trzy kanały są zupełnie niepotrzebne.
Co do efektów to wątpie żeby Ci ktoś dał swój efekt. Pokąbinuj a sam do tego dojdziesz.
Co do tego strobo to niebardzo rozumiem co chcesz osiągnąć .

14

Odp: Biblioteka urządzeń

Dzięki kiju

właśnie tak zrobiłem ze podzieliłem panel na na 8 i dałem na 3 kanały a do tego virtualny dimer smile
jak by nie było to znaczna oszczędność kanałów smile
a co do strobo,
claypacky mają dimer i strobo na jednym kanale
najpierw dimer potem strobo
i chodzi mi o to jak zrobić by na suwaku było samo strobo
teraz rozumiesz ?? o co mi chodzi
Pozdrawiam

15

Odp: Biblioteka urządzeń

które CP