Temat: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

Witam... potrzebuje informacji na temat Tych dwoch skanerow, co potrafia, jakie sa w obsludze i jak z konserwacja...??? chcialbym zakupic 2 lub 4 sztuki i polaczyc ze skanerami firmy eurolite TS-150, bo jednak te skanery sa troche za male i pary 64 ktorych mam 10 szt nie pozwalaja sie przebic im i potrzebuje mocniejszych skanerow lub glowic, ale sa w dobrej cenie i chce sie troche zorientowac co Wy myslicie o tym czy skanery czy glowice, cena skanera uzywanego w granicach 3000-4000 zl, potrzebuje je na obsluge malych imprez do teatru lub na malej scenie a takze do dyskoteki, ale nie wiem ktore wybrac, prosze o pomoc w tej sprawie... Pozdrawiam

2

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

W cenie 3000 - 4000 kupisz używanego MAC`ka 500 więc wydaje mi sie że skanernie ma sensu

3

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

Witam.
W sumie to słabo wiem czym się różnią. Zerknij tu : http://vizual.pl Zakładka giełda i sprzęt
ClayPaky 1200 jest mocne i mało skomplikowane. Z 500-tki nie wychodzi nawet połowa światła jak z GOLDEN SCAN.

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

Nic dziwnego  żarówka ponad dwa razy mocniejsza no i optyka Clay paky lepsza od mac-a

5

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

Z moich doświadczeń wynika, że te akurat skanery są np.bardziej pancerne niż Mac 500.
Biorąc pod uwagę wspomnianą przez Ciebie różnorodność zastosowań, a co za tym idzie ciągłe montowanie i demontowanie sprzętu,
może to mieć pewne znaczenie.
Z drugiej jednak strony, głowę można prawie wszędzie wcisnąć, a skana nie wszędzie da się powiesić.
Można oczywiście postawić, ale tu znów głowa wygląda bardziej efektownie.
"Się rusza".
Wzbudzający zachwyt wielu organizatorów ruch po kole wink
Z kolei ruch w skanie może być jak wiadomo znacznie szybszy niż w głowie...choć jego zakres dość ograniczony...
Brak jest chyba jednoznacznej odpowiedzi na pytanie co lepsze..

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

6

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

mhm... wszystko da sie zrobic, skaner tez moge postawic na ziemi stosujac podstawiki takie jakie sa w ASTROSCAN-IE tez CP, wiec firma ta sama to nie powinno byc problemu ze stawianiem czy podwieszaniem, ale tez w tej samej cenie bo za nie cale 3000 zl mam nowy skaner futurelight DJ-SCAN 1200 i nie wiem co wybrac czy urzywanego golden skaca na futurelighta...??? mozecie powiedziec cos o optyce w tych skanerach...???

7

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

Według mnie to używany Clay Paky pochodzi ci dużej niż Futurelight

8

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

dziex za podpowiedz ale teraz ktory mam wybrac bo te dwa skanery sa prawie podobne tylko ze SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE za 3500zl ma tarcze kolorow i moge uzyskac az 100-115 kolorow, a  GOLDEN SCAN 3 1200 za 3000zl ma ich tylko 7... a cena jest z roznica 500zl to co lepiej kupic....????

9

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

jesli w tym pierwszym jest wiecej mozliwosci to chyba 500 zl warto zaiwestowac w wiecej mozliwosci , pozatym musicie zaiwestowac w rekawiczki bo te skanery sa bardzo ciezkie ":):):):

10

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

a jesli chodzi o czyszczenie i konserwacje, i jak ze stanem technicznym skoro pochodzi dluzej od nowego futurelighta, skaner posiada obrotowe goba to tryby nie beda uszkodzone lub na pryzmie...??? najczesciej to idzie bo sa plastikowe i poprostu sie krusza, a w tym skanerze jak jest ewentualnie z gobami i czesciami co szybko sie zurzywaja, mieliscie juz taki klopot...??? sa serwisy ale tak ile to moze kosztowac naprawa, jak juz wysylaliscie taki skaner na serwis to napiszcie co i jak i ile kosztowala naprawa....

11

Odp: SKANER GOLDEN SCAN 1200 HPE CLAY PAKY A GOLDEN SCAN 3 1200

aktualnie kolega pracuje na 4 Golden Scan 3 1200 i powiem ze jak dla mnie to sprzet rewelacja tryby nie sa plastikowe tylko metalowe, elektronika wykonana bardzo dobrze, każdy silnik ma swój driver motowany w podstawce latwa wymiana bez lutowania, jesli chodzi o działanie to możliwości ma naprawde duże mimo tego ze ma 7 kolorow można nim pięknie zaświecić
i Daimond wg. mnie skoro masz malo sprzetu to 7 kolorow wystarcz ci