16

Odp: balast elektroniczny

EE dzieci nie skakać sobie do gardeł... bo diody sygnalizacyjne wam się przepalą...

a pro po LEDów np w PIXEL LINE THOMASA tongue

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

17

Odp: balast elektroniczny

Nie wiem jak działa ten balast ale wiem jak wygląda... Jest leki i mały, umiejscowiony przy soczewkach smile A co do żywotności lampy to na bank wyłączanie ją skraca więc i opcja wyłączania przy zamkniętym shutterze skraca jej życie

Michał Bystrzycki
--------------------

18

Odp: balast elektroniczny

Pamiętam, że czytałem o jakiejś lampie metalhalogen, że ma trwałość 750h lub 600 włączeń.
Jeśli to rzeczywiście będzie 600 włączeń i zakładając że ruchoma głowa ma statecznik elektroniczny z regulacją mocy od 60%, który minimalizuje moc przy zamkniętym dimmerze/shutterze itp., to wyłączenie lampy może mieć sens dopiero wtedy, gdy na pewno nie będziemy jej używać przez conajmniej około 3 godzin.
Takie założenie, nawet jeśli słuszne, i tak nie daje podpowiedzi co do właściwego ustawienia czasu do automatycznego gaszenia lampy.

19

Odp: balast elektroniczny

Dziwna sprawa - metalohalogeny mają żywotność pomiedzy 3000 - 20000 godzin, zależnie od jakości wykonania lampy. Nie spotkałem sie aby miały mniej. Ale poniżej 3000 nie schodzą podczas pracy z klasycznym układem zasilania.

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

20

Odp: balast elektroniczny

http://catalog.myosram.com?~language=EN … 0300301419

Proszę bardzo, 750h. smile Nie wiem czy to ta o której wyżej pisał Kacper, ale z pewnością żywotnością nie mieści się tomcio w Twoich widełkach. Ja z kolei jeszcze nie widziałem lampy która by miała 20 000 godzin żywotności, ale mało jeszcze widziałem więc chętnie się dokształcę w tej materii. smile Jakiś konkretny przykład?

Ostatnio edytowany przez Marchw (2009-04-12 23:10:10)

21

Odp: balast elektroniczny

tomcio napisał/a:

Dziwna sprawa - metalohalogeny mają żywotność pomiedzy 3000 - 20000 godzin, zależnie od jakości wykonania lampy. Nie spotkałem sie aby miały mniej. Ale poniżej 3000 nie schodzą podczas pracy z klasycznym układem zasilania.

Dotyczy to lamp "zwykłych", stosowanych głównie w oświetleniu tzw. architektonicznym, stałym.
W oświetleniu estradowym stosuje się najczęściej lampy o znacznie mniejszej trwałości, ale znacznie mniejszym łuku i znacznie wyższej (nawet około 100 razy) luminancji łuku świecącego. Sama skuteczność świetlna lamp (lm/W) z jednej grupy i z drugiej właściwie się nie różni. W przypadku reflektora zwierciadlanego, projektorów (itp. układów optycznych) światłość maksymalna nie zależy od ilości światła generowanego przez lampę.
Określa to zapis:
Imax [cd] = S' [m^2] * L [cd/m^2]

Imax - maksymalna światłość w cd (kandele)
S' - pozorna powierzchnia świecąca - w przypadku typowego reflektora parabolicznego jest to widziana na wprost powierzchnia kołowa a nie rzeczywista powierzchnia paraboliczna
L - luminancja łuku świecącego, który widzimy w każdym miejscu zwierciadła, gdy łuk znajduje się w ognisku paraboli

Aby ruchoma głowa miała ten sam zasięg z użyciem lampy "architektonicznej", to musiałaby mieć zwierciadło, soczewkę, gobo itd. wielokrotnie większe.

22

Odp: balast elektroniczny

Discharge lamp with built-in power electronic supply unit.

? Type HTI 1200W/D7/60 - MSR 1200W SA/DE
- Cap SFc 10-4
- Colour temperature 6000 K
- Luminous flux 110000 lm
- Average life 750 h
- Any working position

? Type HTI 1200W/D7/75
- Cap SFc 10-4
- Colour temperature 7500 K
- Luminous flux 110000 lm
- Average life 750 h
- Any working position

Michał Bystrzycki
--------------------

23

Odp: balast elektroniczny

W takim razie wybaczcie ;] Jestem dźwiękowcem (i elektronikiem) w tajniki DMXa dopiero wchodze smile

Naprawa laptopów, płyt głównych, urządzeń sieciowych, sprzętu estradowego i studyjnego, telewizorów i monitorów LCD... Poza tym reszta elektroniki po uzgodnieniu :)

24

Odp: balast elektroniczny

KacperP napisał/a:
jacekplacek napisał/a:

Pfff!
Człowieku, samouwielbienie Cię kiedyś wykończy.

No dobrze, niech Ci będzie że to ja popadłem w samouwielbienie. Będziesz szczęśliwszy teraz?
TY opisz zatem zasadę działania lampy metalohalogenkowej, opisz obwód zasilania takiej lampy z zasadą działania (dla statecznika magnetycznego i elektronicznego najlepiej), opisz przebieg zapłonu lampy i zmiany jakie w niej zachodzą. Opisz jeszcze sposób realizacji funkcji "hot restrike" i regulację mocy. Zrób to z pamięci.
Nie sądzisz chyba że to zbyteczna wiedza?

KacperP <- mistrz ciętej riposty wink


A tak na poważnie to chętnie bym się dowiedział o zasadzie działania lampy metalohalogenkowej itp. Możesz rozwinąć temat?

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg