1

Temat: Nauka realizacji oświetlania

Witam, od dłuższego czasu jestem kierowcą na trasach koncertowych, zainteresowało mnie praca oświetleniowca i chciałbym rozpocząć naukę w tym kierunku. Jestem kompletnie zielony w tym temacie. Przeczytałem kilka artykułów na ten temat ale z nich niewiele się dowiedziałem jak zacząć. Interesuje mnie głownie oświetlanie koncertów. Słyszałem, że najlepszym sposobem na wdrożenie się do branży jest znalezienie pracy jako pomocnik realizatora w jakimś teatrze czy klubie ale z powodu na moją obecną prace nie mam możliwości zatrudnić się na stałe. Znalazłem w internecie 2 szkoły(ARD i ROE), które prowadzą roczne kursy realizacji oświetlenia i myślałem, że to mógłby być dobry pomysł na start.

Czy ktoś z doświadczonych osób mógłby się podzielić radą co zrobić aby zacząć się kształtować w tym kierunku?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam.

2

Odp: Nauka realizacji oświetlania

Witam. Byłem na krótkim szkoleniu 2-dniowym w firmie oświetleniowej, ale za dużo się nie dowiedziałem; tylko czysta sucha teoria. Najlepiej to popracować z doświadczonym oświetleniowcem na imprezach, takie jest moje zdanie. Nie ma to jak praktyka. pozdrawiam