Temat: Synchronizacja video z cue

Witam,
Po długich poszukiwaniach u wujka google nie znalazłem odpowiedzi, więc pytam tutaj (nie jestem pewny czy dobra kategoria):
Mam do ogarnięcia +- 1,5 godzinny spektakl, którego elementem są (już stworzone przez kogoś) wizualizacje [video + dźwięk stereo]. Jest około 20 numerów, do każdego wizualizacja w osobnym pliku. Poszukuję programu, w którym mógłbym wrzucić wszystkie te pliki w playlistę a on generowałby mi timecode w taki sposób, abym mógł to spiąć z MA2 on PC (wizualizacje z oddzielnego komputera)

Ktoś, coś, poratuje?

2

Odp: Synchronizacja video z cue

Oj, sposoby podejścia do tego są zróżnicowane.

Przypomina mi to trochę spektakle w kodzie czasowym jakie czasem robimy w firmie.
Używamy playera Pandoras Box (ostatnio Compact Player) do odtwarzania muzyki. Sama muzyka jest umieszczana w osi czasu playera, a czas jest wysyłany kabelkiem USB-SMPTE do konsolety lub command winga. Wtedy player steruje odtwarzaniem cue w grandMA2.

Z drugiej strony można grandMA2 może sterować wideo.
Ktoś nawet na ma-share wykombinował, że poprzez komendy telnet sterował VLC spod grandMA2.

Sposobów pewnie jest dużo więcej, ale takie mi się przypomniały na teraz.

3

Odp: Synchronizacja video z cue

Tutaj jest na ma-share o użyciu VLC z grandMA2
http://www.ma-share.net/forum/read.php? … #msg-59404

4

Odp: Synchronizacja video z cue

możesz spiąć po art-necie/sACN konsolę z dowolnym media serwerem, choćby Resolume Arena. Dzięki temu sterujesz z konsolety media serwerem niczym kolejnym urządzeniem oświetleniowym. Masz do tego bibliotekę, a nawet jeśli nie to można sobie napisać.