1

Temat: Typy Lamp wyładowczych

Witajcie drodzy forumowicze. smile

Powziąłem ambitny zamiar poszukania informacji na temat typów lamp wyładowczych i tego co te wszystkie piękne oznaczenia typu HTI, MSD, HSD itd. oznaczają w praktyce... Poszukiwania postanowiłem zacząć tutaj bo jeśli ktoś jest w posiadaniu jakiegoś artykułu na ten temat, ewentualnie wie gdzie można coś takiego znaleźć, może jakaś książka, może coś (fajnie jeśli byłaby polskojęzyczna, ale wersją angielską też nie pogardzę wink), to nie ma chyba co wyważać otwartych drzwi. smile Jeśli ktoś jest szczęśliwym posiadaczem wolnego czasu i zechciałby się swoją wiedzą na ten temat podzielić (chociaż w podstawowym stopniu), to także chętnie z takiej pomocy skorzystam smile
Za wszelkie sugestie z góry dziękuję smile

Pozdrawiam

2

Odp: Typy Lamp wyładowczych

Każdy z tych typów lamp różni się rodzajem balastu/zasilacza, a także żywotnością, temperaturą barwową i napięciem zasilania.

3

Odp: Typy Lamp wyładowczych

Ok,  jest to jakiś trop do dalszych poszukiwań - dzięki smile

4

Odp: Typy Lamp wyładowczych

Chyba sie powtórzę ale można by było temat podpiąć pod Symbole Lamp w dziale download który jest nieaktywny :]

HANS - DZIKUS - jeden i ten sam człowiek :)

5

Odp: Typy Lamp wyładowczych

Najprościej to bierzesz do łapy katalog z żarówkami, otwierasz na palnikach wyładowczych i masz tam wszystko wypisane smile smile smile

6

Odp: Typy Lamp wyładowczych

A tak z ciekawości spytam, bo tego raczej w "katalogu z żarówkami" nie uświadczę: co w praktyce zmienia to czy lampa jest krótko łukowa czy długo? Tzn. co to znaczy to się domyślam - trudne to nie jest, chodzi mi o to jakie przełożenie ma to na praktykę? Co to konkretnie zmienia? Żywotność? Temperaturę barwową?