1

Temat: Nowa firma

Witam,

Na wstępie chciałbym przeprosic, jeżeli nie jest to odpowiedni dział na pisanie o takim wątku, jeśli jest możliwość proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego miejsca jeżeli wybrałem nieodpowiedni.

Tak więc, aby nie przedłużając wstępu chciałbym dowiedzieć się drodzy Użytkownicy, Jak wygląda aktualnie sytuacja na rynku Polskim względem firm wypozyczajacych oświetlenie. Czy aktualnie są jakieś standardy świateł na które jest największe zapotrzebowanie (typu: vipery, aura, clay paky itd) oraz inne konsole (typu chamsys itp.)

Jeżeli mielibyście jakieś sugestie proszę o komentarz w temacie, będę bardzo wdzięczny.  smile

Pozdrawiam

2

Odp: Nowa firma

Cześć,  Wracasz z Anglii? : )
Jak chcesz rentalować to proponuję przeglądnąć ridery zespołów.
Rzadko w Polsce działa sam rental, raczej z obsługą. Samo wypożyczenie raczej między firmami.
Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Miłego

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Nowa firma

Cześć, dziękuję za szybką odpowiedź smile

Tak, wracam właśnie z Anglii, bardziej chodzi mi o to żeby otworzyć działalność na takiej samej zasadzie jak funkcjonuje to na Wyspach. Tzn współpraca z osobami które obsługują różnorodne imprezy. Z mojej strony wyglądało by tak że ja bym dostarczał całe oświetlenie z pełnym transportem plus pracownicy którzy byliby odpowiedzialni za rozładunek I załadunek jak i również za obsługę całej imprezy, oraz dodatkowa do tego osoba ktora by byla odpowiedzialna za cały projekt (lighting designer).
Nie jestem pewien jak to wyglada w Polsce więc chciałbym sie dowiedzieć  czy jest mozliwosc wejscia na  rynek z taka oferta.

Pozdrawiam

4

Odp: Nowa firma

Tak , w Polsce wygląda to tak jak opisujesz. Jakie miasto?

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Nowa firma

Biuro planuje otworzyć na Podkarpaciu, A magazyn żeby znajdował się w Małopolsce.

6

Odp: Nowa firma

To ciężki rynek sobie wybierasz ... Według mnie to na południu polski to już jest przesyt tego typu firemek, chyba że przyjeżdżasz z kapitałem że od razu 300-400 urządzeń to takiej firmy nie ma na południu tylko przyjeżdża na arenie robić warszawa.
A jeśli myślisz że rynek w Polsce jest jak w Anglii to się bardzo pomylisz ...

7

Odp: Nowa firma

Trochę true. big_smile

Michał Bystrzycki
--------------------

8

Odp: Nowa firma

Zdaje sobie sprawę, że na początku nie będzie tak łatwo, aczkolwiek jeżeli miałbym pesymistycznie podchodzić do tego tematu to nigdy bym się za to nie zabierał. Jest to pomysł który rodził się w głowie od dłuższego czasu, oraz w dalszej części jest dopracowywany, aż do momentu gdzie wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Zostało jeszcze czasu, aby dopracować wszystkie szczegóły (mam nadzieję, że ułoży się to wszystko w przeciągu roku). Jeżeli chodzi o kapitał, myślę że będzie to około 200-300 urządzeń + dodatkowo rigging. Na chwilę obecną nie jestem jeszcze na etapie sprawdzania Polskiego rynku, więc również ciężko jest mi się wypowiedzieć w tej kwestii jak to wszystko w Polsce wygląda. smile

@edit
Dawid a czy mógłbyś mi powiedzieć jaka jest różnica między rynkiem w Polsce a w Anglii?
Wydaje mi się że Polska wciąż goni rynek zachodni? (chyba że nie w tej branży to proszę mnie poprawić)

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Wenter (2017-10-22 11:11:48)

9

Odp: Nowa firma

I jak? Czy firma powstała w pl?

Michał Bystrzycki
--------------------