1

Temat: onPC oprogramowanie enkoderów MIDI

Witam serdecznie
Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem samoukiem.
Posiadam konfigurację 2port Node PRO, wpiety jako remote input stary sterownik dmx oraz dotykowy ekran. Wszystko działa super, natomiast często odczuwam brak fizycznych enkoderów. Postanowiłem stworzyć takowe oparte o midi. Jako że nie znalazłem innej możliwości staram się wszystko opisac jako cmd. Mam póki co 2 enkodery, 3 przyciski do zmiany precyzji i wszystko działa jak powinno. Aktualnie chce dołożyć przycisk "Align ><" i tutaj zaczyna sie problem. Do tej pory uzywalem komendy np: Attribute "pan" At - 0.5 , lecz po aktywowaniu align>< i przekreceniu enkodera align sie deaktywuje. Domyslam sie ze wina lezy po stronie komendy. Kombinowalem na różne sposoby typu: Attribute "pan" At - 0.5 Thru + 0.5 z miernym skutkiem.
Czy idzie jakimś łatwym sposobem w cmd obsłużyć align czy raczej trzeba pokombinowac na zmiennych i obejść to 'na około'?

Ostatnio edytowany przez Denil (2017-05-05 07:07:52)

2

Odp: onPC oprogramowanie enkoderów MIDI

Hej sam jestem podobnie jak ty poczatkujacy, i troche poszperałem w necie i znalazlem 4 opcje.
1. Mapowanie midi przez bomes midi translatora na ustawienie myszy nad encoderem na onpc i ruch kolkiem myszy (plusem dziala funkcja align, ale minusem jest to ze przy zmianie na innym kompie musisz ustawic jeszcze raz pozucje dla myszy)
2. http://ricardo-dias.com/gma2tools/ ten soft za full wersje trzeba zaplacic, ale on potrzywa sie pod webremote control wiec dalej dzialaja align itp.
3.Web remote control super sprawa otwierasz na telefonie i masz dostep do encoderow przez telefon.
4. Troche kodowanie w LUA i stworzenie poprzez macros samemu funkcji align, mam taki porjekt ktory znalazlem w necie sproboje pozniej tutaj wkleic koles na forum malightning udostpenial i dziala, ale tez nie jest to idelane;)
http://www.ma-share.net/forum/read.php?14,56302
(zeby zadzialalo trzeba w innym macro zdefiniowac i przypisac wartosc do zmiennej o ktora sie bedzie plulo ze jej nie moze znalesc potem juz dziala:)
Pozdrawiam:)