1

Temat: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Witam.
Napotkałem taki problem. Na jednym komputerze odpalone dwa programy dot2 on PC i dot2 3d, show - wgrane firmowe demo show. Wszystko działa ok.
Podłączam drugi ekran ( w moim przypadku TV ) i ustawiam pracę na ekranie rozszerzonym, zaczynam przesuwać okno z 3d na drugi monitor i gdzieś tak do połowy wszystko działa, po jej przekroczeniu połówka na ekranie komputera gaśnie a na tv wyświetla ruch. Po przesunięciu całości okna na drugi ekran animacja światła zatrzymuje się lub tez nie i widać tylko pół sceny.
Co dziwniejsze serduszko u góry pulsuje i są podawane wartości FPS a ruchu głów nie ma. Wydaje się, że pamięci i procesora nie brakuje.
Jeśli zamienię je miejscami, tj on PC na TV a 3d na laptopie to on PC na tv działa, znaczy jest uwidoczniona animacja np efektów itp.
Próbowałem ustawić 3d aby korzystał z  maksymalnej wydajności karty dodatkowej ale wtedy nie wyświetla nic, nawet na samym komputerze, mówiąc nic mam na myśli, że pojawia się okno programu ale w polu roboczym nie ma świateł i sceny. Nie wyświetla nawet tej pokratkowanej płaszczyzny roboczej ani znaczka dot2.
Co robię nie tak, albo co mam zrobić jeżeli to możliwe, abym na laptopie (bo ma dotyk) mógł uruchomić on PC , a na dodatkowym monitorze 3d? Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowany przez nasula (2017-03-14 17:09:28)

Post's attachments

20170314_135102.jpg 1.62 mb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Dodatkowe zdjęcia

Ostatnio edytowany przez nasula (2017-03-14 17:11:05)

Post's attachments

20170314_135133.jpg 1.84 mb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

3

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

nasula napisał/a:

Dodatkowe zdjęcia

Post's attachments

20170314_135210.jpg 1.63 mb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

4

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

To nie jest problem z dot2. To grafiki laptopowe mają często jakieś ograniczone możliwości akceleracji na wiele ekranów jednocześnie.
Czy sterowniki grafiki są zainstalowane najnowsze? Domyślne z windowsa nie wystarczają. Trzeba instalować sterowniki jak do grania.

5

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Sterowniki karty najnowsze (wyższa tylko wersja beta), karta dodatkowa Radeon R7 M460, nie najmocniejsza ale powinna być lepsza od wbudowanej czyli Intel HD Graphics 520, procesor i7 6500U, też średniak ale podczas pracy obu programów wykorzystywany w jakichś 26 procentach, system W10. Dziwne , że jak nadmieniłem wcześniej po przełączeniu grafiki na dodatkową, program 3d się uruchamia, ale nie wyświetla żadnych elementów sceny ani świateł ani nawet płaszczyzny roboczej, tej kratkowanej, a na gorszej wyświetla, chociaż problem z rozszerzonym ekranem występuje na obu. 
Sprawdzałem to na lenovo z i3 i W7, również z wbudowaną kartą znacznie słabszą , problem identyczny. mogę jeszcze sprawdzić na Dell.
Może posiada tutaj ktoś laptopa z GForce, to trochę mniej kłopotliwe karty niż AMD, i mógłby sprawdzić te dwa programy do dot2.
A jak jest w przypadku GM2? Działa na rozszerzonych ekranach?

6

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Trochę kombinowałem, trochę się poprawiło. Niestety nie moge na razie sprawdzić jak wygląda na drugim monitorze bo mój komp po powrocie z serwisu stracił hdmi, znaczy ma ale przykryte obudową yikes .
Nie mniej jednak po wejściu w tryb ekran rozszerzony i pracy tylko na ekranie laptopa po naciśnięciu w 3d opcji fullscreen pojawia sie taki komunikat jak na zdjęciu i taki tekst: (po kliknięciu continue oczywiście wszystko działa)

Post's attachments

NETfrdot2.jpg
NETfrdot2.jpg 32.32 kb, 1 downloads since 2017-03-15 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

7

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

i tekst z rozwinięcia, mówi wam to coś?

Ostatnio edytowany przez nasula (2017-03-15 19:22:59)

Post's attachments

netfr3dfullscreen.txt 9.91 kb, 10 downloads since 2017-03-15 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

8

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Musiałbym w wolnej chwili wyciągnąć jakiegoś laptopa i sprawdzić jak u mnie działa z np. telewizorem hdmi

9

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Bo na razie znalazłem tylko filmik o tym jak konfigurować grafikę Radeon w laptopie, aby z konkretnym programem chodziła wybrana akceleracja.
https://www.youtube.com/watch?v=MR5IIFlkTtY

10

Odp: MA dot2 on PC + dot2 3d - praca na ekranie rozszerzonym

Jeśli kiedyś będziesz miał czas będę wdzięczny. Coś podobnego robiłem u siebie ale jeszcze spróbuję ta drogą.
Przy okazji tego filmiku znalazłem inny mówiący o problemach z sterownikami amd i W10, w grach 3d, znaczy pomaga powrót do niższej wersji sterownika. Może tu jest problem, sprawdzę.