1

Temat: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

Witam,

Jesteśmy na ostatniej prostej przed zakupem nowych urządzeń w tym sezonie i zastanawiamy się pomiędzy dwoma:

- robe pointe
( popularna sprawdzona głowa mająca już trochę latek ale ciągle mega pożądana w riderach )
- chauvet pro Maverick MK1 hybrid - http://ltt.com.pl/produkty/produkt/maverick-mk1-hybrid
( mocniejsza lampa, CMY, 2 pryzmy, większy zoom,  niestety większa a co za tym idzie jest trochę wolniejsza )

Moje pytanie do kolegów czy mając w riderze pointe zgodzili byście się za zamianę na MK1, proszę ogólnie o wasze opinie.  roll

2

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

jeśli robicie dużo riderów nie macie wyjścia. Muszą być pointe

3

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

kajmar888 napisał/a:

jeśli robicie dużo riderów nie macie wyjścia. Muszą być pointe

A dlaczego by się nie zgodzili na zamianę? smile

4

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

no właśnie jestem ciekawy czy się zgodzą bo to różnie bywa dlatego też moje pytanie i prośba o opinie przez realizatorów zespołów  hmm

5

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

Moim zdaniem to nie ta sama klasa urządzenia.
Odnosząc się do Pointe to odpowiednikiem jest raczej CHAUVET RH1 Hybrid .
Co do Maverick MK1 Hybrid to jest to lampa klasy : ClayPaky Mythos czy Martin MAC Axiom Hybrid.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

KacperP napisał/a:
kajmar888 napisał/a:

jeśli robicie dużo riderów nie macie wyjścia. Muszą być pointe

A dlaczego by się nie zgodzili na zamianę? smile

O ile podmianka washy, parów led, listew RGBW itp jest stosunkowo szybka o tyle podmiana urządzenia które przeważnie jest podstawą show robi się problematyczne ze względu na czas. Przeważnie na próbę jest maks 1-1,5 godziny. wtedy trzeba sobie na nowo zrobić patch, poprawić pozycje itp. Jeśli ktoś z pointów robi efekty ( prism/color, strobo/color itp, pan/tilt/dim itp ) to potem poprawianie wszystkich efektów i chase'ów jest problematyczne. Zwyczajnie jest za mało czasu, a na plenerach dodatkowo przeważnie nie wiele widać na próbie o 14-15 gdy w scenę wali słońce.

7

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

Jeżeli:
- wiesz wcześniej jakie są lampy
- lampy będą działać w 100%!!
- urządzenia mają takie same lub bardziej rozbudowane funkcje jak Twoja bazowa
To jaki problem je podmienić i zaprogramować w 1-1,5h?
Podmianę możesz zrobić wcześniej w domu, możesz nawet wirtualnie palety napisać z manuala a na miejscu tylko Focus, Pan/Tilt, Strobo sprawdzić.
Od czego są palety, w MA2 macra, w ChamSysie funkcje Extend palettes?
Właśnie po to są takie narzędzia programistyczne aby spełnić wymogi realizatorów na trasie z uwzględnieniem bardzo małej ilości czasu na samo programowanie.

Robiłem to wielokrotnie i nigdy nie miałem z tym problemu.
Jedynie nie zgadzałem się gdy czas na zaprogramowanie miałem w ramach line checku tylko lub już się na danych modelach zawiodłem.

Inna sprawa jest gdy zamiennik nie posiada funkcji na których w 90% opierasz swoje show.

PS Nie znam Maverick MK1 hybrid i nie wiem czy zastąpi Pointe.

8

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

makon napisał/a:

Jeżeli:
- wiesz wcześniej jakie są lampy
- lampy będą działać w 100%!!
- urządzenia mają takie same lub bardziej rozbudowane funkcje jak Twoja bazowa
To jaki problem je podmienić i zaprogramować w 1-1,5h?
Podmianę możesz zrobić wcześniej w domu, możesz nawet wirtualnie palety napisać z manuala a na miejscu tylko Focus, Pan/Tilt, Strobo sprawdzić.
Od czego są palety, w MA2 macra, w ChamSysie funkcje Extend palettes?
Właśnie po to są takie narzędzia programistyczne aby spełnić wymogi realizatorów na trasie z uwzględnieniem bardzo małej ilości czasu na samo programowanie.

Robiłem to wielokrotnie i nigdy nie miałem z tym problemu.
Jedynie nie zgadzałem się gdy czas na zaprogramowanie miałem w ramach line checku tylko lub już się na danych modelach zawiodłem.

Inna sprawa jest gdy zamiennik nie posiada funkcji na których w 90% opierasz swoje show.
PS Nie znam Maverick MK1 hybrid i nie wiem czy zastąpi Pointe.

Super! to ciekaw jestem czemu realizatorzy nie godzą się na podmianki washy na MAverick Mk2

9

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

kajmar888 napisał/a:

....

Super! to ciekaw jestem czemu realizatorzy nie godzą się na podmianki washy na MAverick Mk2

Nie wiem:) ta lampa MK2 to chyba spot jest? pewnie z funkcją washa, a jak to w praktyce wychodzi?
Może powodem jest CMY a wszyscy mają dziś washe RGBW i nie wiedzą jak z tym sobie poradzić w programowaniu? może to jednak nie wygląda jak wash?
A co Tobie mówią?

10

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

jest to normalny wash RGBW wink z mocą wielokrotnie większą niż konkurencja smile po prostu chcą washy które mają w riderach albo takich o których gdzieś, coś słyszeli wink
miałem raz nawet sytuację, że koleś upierał się na robin 600 led wash pomimo iż proponowałem 800 tongue

11

Odp: pointe lub Maverick MK1 hybrid proszę o opinie

makon napisał/a:

Nie wiem:) ta lampa MK2 to chyba spot jest?

To nie tak. Z MK2 w nazwie jest i spot i wash. Pełne nazwy to "Maverick MK2 Spot" i "Maverick MK2 Wash". Próbowali bawić się w nazewnictwo stylizowane na militarne i nie zawsze się to sprawdza. smile
"MK2" to militarny skrót od "Mark 2", że "wersja 2".

Ostatnio edytowany przez KacperP (2017-02-23 14:46:15)