Temat: Konfiguracja z backupem

Koledzy,
potrzebuję zestawić 2 stoły w konfiguracji Primary - Backup. Prośba o podpowiedź jakiego modułu MA muszę użyć do tego celu?
Z góry dzięki

2

Odp: Konfiguracja z backupem

Jakie stoły?
Czego po takim backupie oczekujesz?
Potrzebujesz nieprzerwanego sygnału DMX, czy sam Ethernet starczy?
Ile parametrów i wyjść DMX potrzebujesz?

3

Odp: Konfiguracja z backupem

1. GrandMa onPC z wingami a jako backup sam komputer z aplikacją GrandMa onPC
2. Po backupie oczekuję, że jak coś się stanie z onPC z wingami to kontrolę przejmie komputer z onPC
3. Potrzebuję nieprzerwanego sygnału DMX
4. 1024 parametry rozłożone na 4 linie DMX

4

Odp: Konfiguracja z backupem

Czyli to nie są konsolety.
Poza tym dla nieprzerwanego sygnału DMX powinna być bramka z wyjściami DMX, bo gdy jeden PC przestaje liczyć, to sygnał generuje drugi. Wing jest "przywiązany" do jednego PC-ta.
Minimum to zatem MA 4Port Node, dla pewności w wersji onPC.
Nawet nie wiem czy gołe onPC w backupie podtrzyma parametry licencji programowej tak jak sprzętową, dlatego bramka "onPC".

P.S. ale ten punbot question jest żarłoczny

Ostatnio edytowany przez KacperP (2017-02-14 12:46:36)

5

Odp: Konfiguracja z backupem

KacperP napisał/a:

Nawet nie wiem czy gołe onPC w backupie podtrzyma parametry licencji programowej tak jak sprzętową, dlatego bramka "onPC".

P.S. ale ten punbot question jest żarłoczny

Pisałeś nie raz że podtrzyma.

"gołe onPc " jako bakap dostaje tyle parametrów co Master ale tylko do końca sesji .

https://s10.postimg.org/rgi3q8ezd/ma2.jpg

Jako bramkę DMX można zastosować :
NPU (Na bogato MA-Net 2)
4 Port-Node ( MA-Net 2 , z parametrami lub bez)
NSP (W trybie 4-Port Node MA-Net 2, 2048 Parametrów nawet po restarcie)
Artnet-Node (bardziej zaawansowana konfiguracja)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

6

Odp: Konfiguracja z backupem

Pisałem nie raz, ale zawsze była mowa o PARAMETRACH SPRZĘTOWYCH, pochodzących z KONSOLETY lub NPU.
Zdjęcie które wkleiłeś zawiera właśnie NPU. Teraz piszę że nie mam pewności czy ta sama reguła rozciąga się na PARAMETRY PROGRAMOWE.
Polecam rozróżniać, bo one się do siebie nie dodają.

[Edit] - Po konsultacji z lepiej doinformowanym w tej sprawie kolegą, potwierdzam że programowe parametry onPC też będą backupowane przez "gołe" onPC.
Minimalne dodatki "zgodne ze sztuką" to switch sieciowy i 4Port Node (skoro mają być cztery wyjścia).
Teoretycznie może być i bramka Art-Net (po odpowiedniej konfiguracji), ale różnie jest w nich z implementacją standardu i nie dam słowa za każdą bramkę na rynku.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2017-02-16 10:22:27)

7

Odp: Konfiguracja z backupem

Dziękuję Panowie za poradę.