Temat: Sterowanie reflektorami LED Par

Witam. smile
Zacznę, od tego, że nie jestem zbyt biegły w tym temacie, więc moje pytanie może być dla wielu błahostką, jednak chciałbym się upewnić, aby nie popełnić głupiego błędu.
Planuję kupić 3 reflektory PAR Led 64, wszystkie posiadają funkcję sterowania poprzez pilota.
Pytanie moje brzmi następująco, jeśli wszystkie 3 lampy podłącze między sobą kablami DMX, czy jeśli użyję tylko jednego pilota, wszystkie na raz np. zmienią kolor bez konieczności zmiany koloru dla każdej lampy osobno, czy działa to tylko w przypadku sterownika DMX?
Jeśli już wcześniej ktoś poruszał podobny temat, to przepraszam, ale nie znalazłem niczego podobnego (może źle szukałem). smile
Z góry dziękuję za pomoc! smile

2

Odp: Sterowanie reflektorami LED Par

Odpowiedź na to powinna być w instrukcji do takiego PARa.
Nie ma jednej uniwersalnej zasady na to.
Takie połączenie, że jedno urządzenie jest sterowane z pilota a reszta podłączona do niego kabelkami DMX, brzmi jak połączenie master-slave.
Na sposób działania tego połączenia też nie ma uniwersalnych zasad - to też powinno być opisane w instrukcji.

3

Odp: Sterowanie reflektorami LED Par

Jak zaznaczył Kacper odpowiedź powinna być ale... pilot działa na podczerwień i nie ma połączenia z dmx

4

Odp: Sterowanie reflektorami LED Par

A najlepiej sprawdzić. W tanich chińskich parach po podłączeniu w trybie master-slave i ustawieniu na automatyczny program para master, par slave robi to samo. W droższych już tak nie działa. Powód??? Ale w zależności od odległości od siebie jest duuuuuża szansa na to, że będą reagować na jednego pilota...
Co do podłączenia znajomy ma chyba takie pary na pilota , to go podpytam i napiszę później.