1

Temat: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Witam,

Z końcem roku przymierzam się do zakupu spotów, początkowo miały być pointe, ale jednak bardziej mnie kuszą spoty, pytanie moje to, które z urządzeń by koledzy z branży bardziej polecali wiadomo, jedne to nówki i ledowe a drugie starsza konstrukcja i używane.

Chyba, że macie inne godne polecenia propozycje ?

gram i w hotelach i plenery ridery więc szukam w miarę uniwersalnego urządzenia

2

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Prolights Luma1500 sh, ves trochę tego kupił niedawno. Macałem osobiście, zmotoryzowane noże robią wrażenie, są ultra szybkie i domykają sie do końca, dodatkowo chłodzenie cieczą, mod w którym nie wydaje żadnego odgłosu, piękna, ostra, równa plama, niezłe gobosy, cmy duży zakres zooma.
No i moc. 440 w Led

3

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Robe Viva.
Stosuje. Polecam.
Moduł 270 W. Wersja z cmy i bez. Noży brak bo to spot. Cena dobra

https://vimeo.com/182433356

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

A dlaczego wszyscy podają dla LED moc? Jakie ma znaczenie (poza ogólną wskazówką) czy to jest 440W czy 400.
Chyba powinniśmy opierać się na lumenach.
Co do Prolights to z czasów wyładowczych lamp pamiętam, że tam moc nie miała większego znaczenia bo jakiś model 1200W świecił tak samo jak 575W.
Ile ma lumenów ten Prolights?

PS Zamów sobie do testów po 1-2 urządzenia, które chcesz kupić i sprawdź.

Ostatnio edytowany przez makon (2016-11-02 20:13:19)

5

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

makon napisał/a:

A dlaczego wszyscy podają dla LED moc? Jakie ma znaczenie (poza ogólną wskazówką) czy to jest 440W czy 400.

No jest to ogólna wskazówka, mamy nie podawać?

makon napisał/a:

Chyba powinniśmy opierać się na lumenach.
Co do Prolights to z czasów wyładowczych lamp pamiętam, że tam moc nie miała większego znaczenia bo jakiś model 1200W świecił tak samo jak 575W.
Ile ma lumenów ten Prolights?

Mamy zmierzyć w domu? odpisując na luźne zapytanie na forum.... Nie chcesz chyba żebyśmy przepisywali wartości z katalogu (szczególnie katalogu Prolights)

makon napisał/a:

PS Zamów sobie do testów po 1-2 urządzenia, które chcesz kupić i sprawdź.

I tu się z Tobą zgadzam

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

z tym zamówieniem na testy to nie tak prosto nie wszyscy chcą udostępniać a sprawdzanie u dystrybutora to też nie to samo na to potrzeba poświęcić trochę czasu, wracając do tematu to już sam nie wiem czy lepiej leda czy lampa, wczoraj rozmawiałem z znajomym i mówi kup sobie  mac 700 zaoszczędzisz masę kasy a i tak sztuki w większości zagrasz  sad

7

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Prekus,

Zamów sobie w LTT Chauvet Maverick MK2 Spot do testów. Możesz testować u siebie lub w LTT smile
Opis urządzenia tutaj: http://ltt.com.pl/produkty/produkt/maverick-mk2-spot

Kontakt: Paweł Jarząbek pawel.j@ltt.com.pl +48 516 149 679

Pozdrawiamy Serdecznie

Zespół LTT

8

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

prekus napisał/a:

wczoraj rozmawiałem z znajomym i mówi kup sobie  mac 700 zaoszczędzisz masę kasy a i tak sztuki w większości zagrasz  sad

Najgorsza rada jaką mogłeś usłyszeć. Przy zakupie samochodu dla rodziny też weźmiesz pod uwagę argument żebyś sobie Opla omęgę z 1990r kupił bo za taką cenę to zajeździsz nie jeden nowy samochód ? smile Nie mówię że MAC 700 jest zły - po prostu jest to już stara konstrukcja której możliwości już dawno się skończyły smile

Ja w zeszłym miesiącu kupiłem do firmy MAC Quantum Profile - jestem zadowolony dokonanego wyboru - Krzysztof Kłak na pewno Ci udostępni do testów jakieś urządzenie.
Tak jak mówi Michał - VIVA to też dobre rozwiązanie. Nie wiem tylko jak na nią patrzą realizatorzy, bo z Quantumem nie ma najmniejszego problemu z zamianą za inne urządzenie z lampą wyładowczą.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

9

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

a co lepiej wybrać Robe Pointe czy Quantum Profile? Wiem, że jedno to spot a drugie beam, ale chciałbym kupić jedno bądź drugie i nie wiem na co się zdecydować.

10

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

A co jest ciężej pożyczyć w sezonie?

Pointe ma każdy, i są w dobrej cenie smile
Quantumy są dużo droższe w rentalu i w sezonie będziesz miał problem z pożyczeniem setu jak Ci jakiś koncert wpadnie - bo na bank czyjeś spoty będą grały.

Pomijam fakt, że po pojawieniu się Poinciaków na rynku, zainteresowanie zakupem porządnych spotów spadło. Ciężko znaleźć urządzenie które nie jest styrane przez życie tongue - mówię o MMX, QWO, Robe 700, MAC 700, robin 300E - a to gobo się zacina a to kolory nie są takie same itp.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

11

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Ale jak można porównywać Pointe do sensownego Spota?
To dwie różne kategorie możliwości urządzeń ale też ceny.
Jeśli interesują Ciebie Quantum Profile zadzwoń do Krzysia Kłaka i z nim dogadaj temat. Pożycz w tym samym czasie co tam jeszcze chcesz i masz odpowiedź.
Dalsza dyskusja na forum nic już nie wniesie wink

12

Odp: Robe MMX spot vs. Martin MAC Quantum Profile

Można porównywać w taki sposób jak podałem powyżej. Nie porównywałem sposobu ich świecenia - tylko, którą bardziej opłaca się kupić.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg