1

Temat: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Hej.
1. - Jak narysować, stworzyć arkady - takie jak w sukiennicach krakowskkich??? są jakieś narzedzia do przycinania, spawania itp??
2. - Czy jest szansa na rozmywanie wiązki reflektorów profilowych?
3. - Dlaczego urzadzenia typu wash świeca ostra plamą

Ostatnio edytowany przez Pecora (2007-06-03 17:30:46)

2

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Czy ktoś pomoże??

3

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

aby narysowac arkady trzeba sie sporo pobawic.. bo program jest zrobiony głównie do projektowania oświetlenia a nie budynków... Kiedyś robiłem coś podobnego.... ale jak mi umarl dysk to poprzepadało...
Co do profili to nie wiem jak jest z ostroscia ale zamysl kostruktora lampy jest taki aby byla ostra... jak chcesz cos innefo to PC lub FRESNEL

Co do wash-y to wydaje mi sie ze jest opcja rozmywania ale ja w projektak nigdy tego nie stosowalem...bo nie mam takiej potrzeby.
Bo ja robie render tylko po to aby pogladowo bylo widac efekt...

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Zamysł konstrukcyjny w projektorach profilowych jest taki żeby plama była ostra??? Nie bądź śmieszny!!!

5

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

No raczej. powinien być ostry w sumie to duże znaczenie ma na co chcemy świecić. ale jezeli chcemy podświetlić jakies logo jub coś w tym stylu i jes ładnie " wyciąc" to powinno być ostre nie ?? Pozdrawiam

6

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Do rysowania skomplikowanych kształtów najlepszy jest AutoCAD. A WYSIWYG ma nawet możliwość importowania plików z tego programu. Jest tylko jedno ale, żeby narysować 3D w AutoCAD uczyć się trzeba go kilka miesięcy i to ostro!!

co do drugiego pytania to użyj filtrów rozmywających plamę.

7

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

WYSIWYG jest słaby pod względem tworzenia modeli. Lepiej przenosić z innych programów w formacie DXF.
Ja osobiście używam do tworzenia modeli Blender3D. Bardzo dobry i open source (jakby ktoś nie wiedział co to znaczy, to podpowiem że darmowy). AutoCAD w narzędziach modelowania trójwymiarowych form jest za programami 3D jednak daleko z tyłu. Z tymi kilkoma miesiącami to chyba przesada.

8

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Witam.

Poczytałem, popatrzyłem i....
Dziś właśnie próbowałem " wsadzić "  plik dwg lub dxf do wysiwyga i udało mi się po kilku błędach...
Teraz pytanie czy wymiary w pliku cad będą takie same jak wymiary w sofcie od firmy cast???
2m konstrukcja była większa od projekty 3 lub 4 krotnie.
Chyba że coś robię nie teges.

9

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

złą skalę przyjąłeś.

przy otwieraniu dxf/dwg WYSiWYG pyta jaka wartość ma mieć jedna jednostka.

Michał Bystrzycki
--------------------

10

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

co do wymiarów w CAD to zależy w jakich jednostkach jest zapisany projekt? wtedy przy importowaniu do wyga podajesz jednostki ,zaznaczasz jakie warstwy chcesz importować ?i czy mają byś jednostronnie przeźroczyste .Klikasz dalej i podaje czy chcesz ten obiekt dodać do biblioteki? Wysiwyg domyślnie zapisuje wszystko w zakładcce Library.A co do modeli to da się w wygu zrobić ale uprzedzam nie jest łatwo właśnie jestem w trakcie robienia projektu Pałacu w Łochowie robie tam w czerwcu sztukę ale spoko efekty wrzucę na forum.Jak byś miał jakieś pytania to napisz silight@silight.com.pl

11

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

czy da się stworzyć w wygu horyzont z wyciętymi dziurami ?
jeżeli tak to jak?

będę dźwięczny za pomoc

12

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

da sie. wstawiasz obiekt w obiekt i wybierasz tols/....

Michał Bystrzycki
--------------------

13

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

ok
spróbuję i dam znaka smile

14

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

Poprzednia wypowiedź była nie kompletna, załączam ilustracje zatem smile

Post's attachments

boolean.gif
boolean.gif 99.88 kb, 2 downloads since 2011-02-19 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Michał Bystrzycki
--------------------

15

Odp: Jak narysować arkady cięcie, przycinanie WYSIWYG

a jak wstawić podziałkę metrową widoczną na załączonym obrazku ???