Temat: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Pytanie do praktykujacych realizatorów Riderowych smile.
Planuje zakup Washy. Rozważam Clay PakyA.Leda B-Eye K10 Easy lub Robe Robin 800...
W większości pracuję przy produkcjach eventowych w hotelach i na średnich scenach (6-7 m wysokosc), rzadko na wielkich koncertach. Chcę urządzenie które nie spotka się z oporem realizatorów jako Wash podczas realizacji koncertu  także na większej scenie np. 12x10 x 8m. Wiem że Robin ma mocniejsze światło i jako Wash na większą scenę zwycięży mocą, ale ja w większości takiej mocy nie będe wykorzystywał podczas mniejszych realizacji eventowych, zaś B-Eye wydaje mi się bardziej unwersalną głową ze względu na funkcje efektowe .
Proszę o praktyczne sugestie.

2

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Bierz b - eye

3

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

GLP X4 L

4

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

z b-eye poza wszystkimi zajebistościami urządzenia jest jeden problem. Bardzo awaryjny jest rotacyjny moduł z soczewkami. Także licz się z tym, że co jakiś czas będziesz musiał serwisować. Pracuję na LW 800 już od dawna i są to świetne washe, typowe woły robocze, bezawaryjne, z dużą mocą i ringami które też robią fajną robotę. Mam jedno zastrzeżenie do nich, ale mało istotne smile

5

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

kajmar888 - dzięki... tylko ja właśnie wersje B-Eye k10 Easy - rozważam, w której nie ma rotacyjnej tarczy , a więc chyba ten problem mnie nie dotyczy. A jakie zastrzeżenia masz do LW800 ?

6

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

B-eye bez rotacyjnej tarczy to trochę kupa wink w 800 nie podoba mi się to, że dużo świata ucieka na boki. Rozumiem, że to wash natomiast dla mnie niedopuszczalny jest fakt aż tak dużego rozproszenia światła poza wiązkę właściwą. Jednak 800 poza tą jedną rzeczą jest bardzo udana, ma ładne kolory, dużą moc i jest stosunkowo lekka i mała. pytanie jakie ceny Ci zaoferowali wink

7

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

B-eye bez rotacyjnej tarczy to odjęcie sporej części fajny efektów do uzyskania, osobiście nigdy bym takiego zakupu nie zrobił.
Natomiast zgadzam się z przedmówcą, ze w LW800 jest strasznie duża poświata, która staje się denerwująca w mniejszych pomieszczeniach. W plenerze, szczególnie na większych scenach raczej nie stanowi to takiego dużego problemu.

8

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Właśnie z powodu "nie siania" na boki ja podpowiadam GLP X4 L. Skoro nie trzeba obracanej matrycy, to układ równomiernego plastra miodu lepiej się sprawdza. Jak tryb z pikselmappingiem to za dużo, zawsze tryb gdzie nadal mamy generator efektów i makra z różnymi znakami (litery i cyfry też), grafikami i animacjami. Jak trzeba poświecić na ścianę pod ostrym kątem, można założyć owalizator.

http://ltt.com.pl/produkty/produkt/impression-x4-l

Ostatnio edytowany przez KacperP (2016-03-07 18:51:02)

9

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

widziałem tego GLP i jest na prawdę świetną głową. Gdybym mógł wybierać pomiędzy 800 a GLP wziąłbym to drugie

10

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Nie wiem jak pracuje GLP, pewnie kwestia czasu. Robak ma jeszcze jeden plus jest wszędzie. Potrzebujesz ich więcej dopożyczasz, ktoś potrzebuje więcej pożyczasz. Jest ich tyle w PL że zawsze znajdziesz kilka sztuk w województwie. A Beye bez efektów to jak by przytulać prosty... wink yikes

11

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Pracuje dobrze. Przez pewien czas trzeba było czekać, bo pierwsze 100 sztuk z góry zaklepał Procon.

12

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Dzięki za podpowiedzi... KacperP - czy mogę zobaczyć jakiś film z tymi GLP ??? Przy czym jak pisałem rozważam opcję z 19 oczkami,  chyba że 37 oczek nie jest takie duże  jak 37 oczek w B-Eye. Jak pisałem na wstepie w wiekszości skupiam się na eventach i sredniej wielkości scenach. Często musze robić małe ale ładne swiatełko (targi, pokazy mody, premiery samochodów w salonach, eventy w hotelach). Zalezy mi aby ta głowa nie była masakrycznie wielka, a jednocześnie wydajna i riderowa gdy przyjdzie świecić rider.
Czy GLP nie spotka się z oporem realizatorów którzy mają w riderze Robe 800 ? Jako zamiennika jeszcze  nie widziałem aby były wymienione GLP...

13

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

https://www.youtube.com/watch?v=gTyfd0zErLU
Optyka PC i nie "sieje na boki".

GLP w głowach X4 ma warianty 7x 15W (X4 S), 19x 15W (X4), 37x 15W (X4 L) oraz 55x 15W (X4 XL).
Tutaj małe zestawienie: http://ltt.com.pl/produkty/seria/ruchome-g%C5%82owy-glp
Wspomniałem na początku X4 L, bo to najnowszy model, który ma między innymi pixelmapping, owalizator i animowane efekty, oraz 37x15W.

"Małe ale ładne światełko" to popularna potrzeba i pod nią wiele razy kupowano małą X4 S.

Trudno mi mówić za realizatorów czy przyjęli by X4 L jako zamiennik. Na pewno jest różnica w programowaniu LW 800 i X4 L, bo X4 L ma każdy piksel indywidualnie, a nie ringi. Jeśli ktoś ma już zaprogramowane na stałe, może być różnie.
Ale np. wyświetlanie liter, cyfr, efektów animacji jakie X4 L ma. już na ringach nie da rady.

Przy potrzebie washa niskobudżetowego, jest jeszcze np. to:
http://ltt.com.pl/produkty/produkt/intimidator-trio

Ostatnio edytowany przez KacperP (2016-03-08 10:44:03)

14

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

Zobacz film z GLP X4 L tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jGEjH16J8J0

Pozdrawiamy Serdecznie

Zespół LTT

15

Odp: A.Leda B-Eye K10 Easy wash/beam na eventy czy do riderów?

kajmar888 napisał/a:

B-eye bez rotacyjnej tarczy to trochę kupa wink w 800 nie podoba mi się to, że dużo świata ucieka na boki. Rozumiem, że to wash natomiast dla mnie niedopuszczalny jest fakt aż tak dużego rozproszenia światła poza wiązkę właściwą. Jednak 800 poza tą jedną rzeczą jest bardzo udana, ma ładne kolory, dużą moc i jest stosunkowo lekka i mała. pytanie jakie ceny Ci zaoferowali wink

A co dokładnie jest awaryjnego? Rotacja?