Temat: Pixel mapping

Witam,
chciałem z 8 led barów showtec ledlightBar8 zrobić pixelmapping. Zrobiłem tak, że w outputs zrobiłem sobie siatkę LED, ale nie wiem czemu na koniec gdy przechodzę do media mam wszystko na biało? W załączniku przesyłam prinscreeny. Prosiłbym o poradę co robię źle, że wyświetla mi się biały ekran w media. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Post's attachments

Chamsys led bar.jpg 532.07 kb, 3 downloads since 2015-09-02 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Pixel mapping

a siatka jakich jest rozmiarów?

3

Odp: Pixel mapping

mam taką siatkę jak na zdjęciu w załączniku

Post's attachments

Chamsys led bar 2.jpg 488.15 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

4

Odp: Pixel mapping

Wybież wszystkie urządzenia na których chcesz zrobić pixelmaping i nadaj im zerowe wartości dla poszczególnych kolorów zapisz jako scenę i powinno śmigać jeśli urządzenia mają smierć musi być podniesionym

5

Odp: Pixel mapping

Zrobiłem siatkę, użyłem Mod4 i wszystko jest ok.
MagicQ ver 1.6.7.6
Zrób locate dla warstwy od pixelmapy, ustaw dla elementów od ledbara w kolorach RGB=0 i musi działać
W main fixture pamietąj ustawić dimmer>0%

6

Odp: Pixel mapping

dzięki za pomoc smile

7

Odp: Pixel mapping

Przypomniał mi się jeszcze jeden problem z chamsys. Czy można zrobić tak, żeby suwaki z pierwszej strony były cały czas aktywne razem z suwakami z drugiej strony? np. gdy ustawiłem sobie na suwakach od 1 do 4 group mastery i dalej od 5 do 10 efekty i sceny to przechodząc na drugą stronę gdy zapisałem sobie  np. kolejny efekt na suwaku 1 to żeby go uruchomić muszę najpierw zrobić suwak 1 z 1 strony na zero i wtedy mogę przejść na drugą stronę i  aktywować suwak 1 z 2 strony. Inaczej mruga na czerwono.

8

Odp: Pixel mapping

Group Master , jeżeli jest aktywny na pierwszej stronie i nic nie jest na kolejnych stronach zapisane pod tym samym playbakiem , jest aktywny na każdej kolejnej stronie nawet gdy zostanie wyzerowany.

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

9

Odp: Pixel mapping

a można zrobić tak, że na pierwszej stronie zapiszę wszystkie playbacki np efektami i scenami, potem na drugiej stronie to samo i gdy przy odtwarzaniu będę miał włączone playbacki z pierwszej strony to będę mógł też włączyć playbacki z drugiej strony?

10

Odp: Pixel mapping

Tak nie można. Inna filozofa programowania i świecenia. Poza tym przy braku motorycznych suwaków taka funkcja prowadzić może do sporego zamieszania w show.
Można jeszcze "zafixofawać" playbacki na pierwszej stronie i będą  się one pojawiać na każdej następnej.
Jednocześnie na każdej następnej stronie w dowolnej chwili "zafixowany" playback można nadpisać innym, który będzie widoczny tylko na tej obecnej. Po jego usunięciu powróci "zafixowany" playback z pierwszej strony.

PS Jak chcesz możesz dołączyć do grupy polskich użytkowników Chamsysa na FB gdzie będziesz mieć możliwość uzyskania porad od innych użytkowników.

Ostatnio edytowany przez makon (2015-09-07 19:42:07)

11

Odp: Pixel mapping

dzięki bardzo za info. Już jestem na forum smile

12

Odp: Pixel mapping

podpinam się do tematu.

Mam urządzenia Flash Matrix RGB COB
Chciałbym zrobić jakiś mapping napisy whatever.
NIestety kompletnie zapomnialem jak to się robiło.
Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś poradnik albo napisać jak stworzyć siatke i całą resztę
mam 8 urządzeń wielkość urządzenia 4\4 czyli 16 diod kazda RGB wiecej nie wiem sad