1

Temat: Dlaczego lampa miga?

Cześć
Jestem początkujący i dopiero zaczynam zabawę ze światłami. Dysponuję dwoma lampami Eurolite LED SLS-145 TCL SMD 5050 oraz jedną Eurolite LED SLS-144 RGBW podłączone do sterownika. Mam taki problem, że w momencie gdy ustawiam jakikolwiek czas przejścia z jednego koloru w drugi, to SLS-145 zaczyna migać tak jakbym załączył stroboskop. W SLS-144 działa to bez problemu i kolorki przechodzą z jednego w drugi. Sprawdzałem już wszystkich kombinacji z kablami, mam terminator. Obie SLS-145 reagują w taki sam sposób. Czy mogą one być w jakiś sposób uszkodzone? Co jeszcze mógłbym sprawdzić, poprawić?
pozdrawiam
Sebastian

2

Odp: Dlaczego lampa miga?

Zmień na mod 3 kanałowy i sprawdź czy jest tak samo.

Michał Bystrzycki
--------------------

3

Odp: Dlaczego lampa miga?

Michał napisał/a:

Zmień na mod 3 kanałowy i sprawdź czy jest tak samo.

Jest to samo, a nawet gorzej, bo statyczne świecenie jednym kolorem jest migające. Przy 5 kanałach statycznie jest ok.

4

Odp: Dlaczego lampa miga?

Witaj.Jaki masz sterownik i jak masz poadresowane te urządzenia może tu jest jakiś problem .

5

Odp: Dlaczego lampa miga?

Wygląda to tak samo czy łączę kilka urządzeń czy tylko jedno. Podłączam tą lampę ustawioną na kanał 1 i miga. Podłączam tą drugą co działa na tym samym kablu, nic nie zmieniając w sterowniku i wszystkie przejścia wychodzą ładnie.
Sterownik to Eurolite DMX operator 192 channel
Nie zastanawiałbym się wiele nad tym czy lampa jest popsuta gdyby nie to, że obie takie same zachowują się w tak samo zły sposób, podczas gdy inna działa dobrze.

6

Odp: Dlaczego lampa miga?

Zmień sterownik i sprawdź wtedy.

Michał Bystrzycki
--------------------