Temat: nadajniki odbiorniki dmx

Panowie i Panie ,  potrzebuje konkretnych opinii, sprawdzonych w boju , nie tylko informacji z katalogu , ciekawostki itp na temat bezprzewodowych systemów dmx . co polecacie !!  co macie sprawdzone , co Was zawiodło itp

2

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

hmmm , nikt nie używa bezprzewodowego dmx??? ok sorry za pytanie smile smile

3

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

Używają, ale są zapracowani. Ja mógłbym powiedzieć co nieco o CRMX, ale pewnie by było to uznane za stronnicze.

4

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

to poprosze , każda opinie jest ważna , licze na jakies przykłady z

5

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

używałem niegdyś Lumen Radio z LTT. Działało wyśmienicie, wszystko śmiga, całkiem stabilnie. Niestety gdy pojechałem na sztukę ( plac defilad pod pajacem ) urządzenie nieco kucnęło. Niestety miałem okazję świecić imprezę chyba w najgorszym możliwym miejscu, o najgęstszym upchaniu wszelakich fal radiowych, nadajników, anten itp. Wtedy pojawiła się latencja i zrywanie sygnału.
Ogólnie bardzo polecam choć wiadomo, nie wszędzie będzie w stanie zastąpić kabel.

6

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

Może miałeś kolizję z W-DMX używanym na pałacu?
Ogólnie w "trudnych" miejscach można sobie z LumenRadio w większości przypadków poradzić, trzeba tylko w programie SuperNova popatrzeć na szum radiowy i nachalnie zajmowane kanały oznaczyć jako zajęte, wtedy nadajnik będzie omijał je.

Oczywiście w scenariuszu bezprzewodowego steadicama, który szczelnie zajmie wszystkie kanały, nic nie poradzisz smile

Ostatnio edytowany przez KacperP (2015-08-26 14:25:14)

7

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

program super nova jest w zestawie , czy to kolejny wydatek ??

8

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

Jest darmowy do ściągnięcia.
http://www.lumenradio.com/supernova.php

9

Odp: nadajniki odbiorniki dmx

Myślę, że dobrym wykładnikiem jest też ilość producentów, którzy pakują do swoich urządzeń odbiorniki Lumen Radio...to też musi o czymś świadczyć smile Osobiście kilka lat temu świeciłem koncert w Hotelu Marriott w Warszawie i sterowałem z sali na pierwszym piętrze koloradami ustawionymi przed budynkiem. Działało płynnie i nic nie zrywało.

Ważną kwestią jest również możliwość ograniczenia nadawania na konkretnych kanałach Wi-Fi co daje nam większe bezpieczeństwo w przypadku zakłóceń. Lumen Radio i tak szuka sobie zawsze wolnych przelotów, żeby nie siać po wszystkim naokoło, ale dodatkowo można np dogadać się z dźwiękowcem, żeby nie nadawać na tych samych kanałach co mikrofony bezprzewodowe. Wszystko ustawia się w interfejsie SuperNova.

P.S.: Niebawem w LTT ciekawa promocja na urządzenia Lumen Radio  big_smile