Temat: GrandMa 2 On Pc +Remote

Może to prośba do Kacpra P. a może też ktoś inny jest w stanie opisać:

Czy ktoś mógłby opisać procedurę konfiguracji GMA2 on pc i remote zainstalowanego na ios?
Czy aby taka konfiguracja działała należy skonfigurować oddzielny access point czy może to fruwać np. do domowej/firmowej sieci wifi?

pozdrawiam

2

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Wystarczy domowe wifi. W instrukcji jest dokładnie opisany sposób konfiguracji konta remote w stole, adresów ip...

Druga sprawa to to ze od wersji 2.xxx.7 i wgore nie działa to prawidłowo.  Wręcz katastroficznie.
I raczej nie jest to wina windowsa, kart graficznych lub sieci...


Zdecydowanie polecam siec stół plus on pc lub samo on pc... I zainstalowany airdisplay na pc/mac plus kupiony air na ipada, iPhone lub ipoda... Całość łączy sie przez sieć wifi

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-01-29 22:01:26)

3

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Jeśli chodzi o miganie onPC2, po podłączeniu zdalnego sterowania to MA wskazują jednak kartę graficzną. W konsolecie każdy ekran ma swoją kartę graficzną. W onPC zwykle wszystkie ekrany przypadają na jedną kartę graficzną i wszystkie ekrany są buforowane wielokrotnie dla płynności interfejsu i możliwości skalowania. To nawet nie sprawa szybkości a dużej ilość pamięci.

Zdalne sterowanie jest również obsługiwane przez kartę graficzną komputera onPC2, a program MA Remote jest tylko zdalną przeglądarką ukrytych ekranów z konsolety. Ma to swoje plusy dodatnie i minusy ujemne. Może to ulepszą, zobaczymy.

Jakby policzyć wszystkie ekrany onPC, przemnożyć przez co najmniej podwójne buforowanie oraz do tego doliczyć ekrany rezerwowane przez Remote (szczególnie włączone na iPadzie) to może się to okazać ilość pamięci wykraczająca ponad typowe wiele monitorów.

4

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

No tu jest problem testowane na naprawdę dobrej karcie graficznej i sprzęcie robiącym za mediaserver - tzn zestaw do 20.000 nie sprosta On pc...? testowane na kilku komputerach, zminimalizowanym on pc do paska,małego okna, drugiej karty graficznej w tym samym pc. onpc2 wiesza się po upływie 10-15 sec przez ten czas obraz "migocze"
Testowane na ipad 3 pomyślałem o rozdzielczości ipada3 wiec testowaliśmy jeszcze na ipad2 oraz ipad mini.
od momentu wyjścia wersji 2.XXX.7 pojawia się ten problem - wydaje mi się ze coś tu gdzieś jest trafione w kodzie programu.
Ten sam problem maja ludzie na ma-share gdzie Ma sugeruje tez o kartach graficznych...

1 ka

pc
dodajesz usera, startujesz sesje na ip przydzielonym przez siec lub klepanym ręcznie,

ios
łączysz się z siecią wifi na IP przydzielonym automatycznie lub klepanym ręcznie, odpalasz ma remote, po kilku sec widzimy ip komputera, stołu łączymy się z magicznymi cyferkami smile i wpisujemy nazwę użytkownika (ta która jest uruchomiona na on pc lub konsolecie

2ka

IOS
podpinasz się urządzeniem (ipad,ipod,ifon) pod siec wifi uruchamiasz MA remote na OS.

ONPC2
Odpalasz sesje z użytkownika "remote"  na przydzielonym ip przez twoja siec. aktywujesz sesje remote w setup/global.

odczekujesz do 10sec w IOS pojawi się ip twojej konsolety łączysz się z nia - klepiesz nazwe użytkownika "remote" i cieszysz się on pc2 na urządzeniu przenośnym o ile nie jest to wersja2.xxx.7  big_smile smile

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-01-29 23:07:17)

5

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Od wersji 2.7 wprowadzono skalowanie okien. To dorzuciło dodatkowe duże potrzeby pamięci na kartę graficzną, potrzeby które nie zachodzą w konsoletach. To jest te "trafienie".
Minimalizowanie onPC do paska lub zmniejszanie okna nic nie da i dać nie może - wszystko jest ciągle buforowane w pełnym wymiarze w pamięci karty graficznej.

6

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

KacperP napisał/a:

Minimalizowanie onPC do paska lub zmniejszanie okna nic nie da i dać nie może - wszystko jest ciągle buforowane w pełnym wymiarze w pamięci karty graficznej.

i tu (chyba) się  mylisz smile zaczęło działać
odpaliłem onpc2 zmieniłem rozmiar okna do około 200x100pix, następnie schowałem go do paska, połączyłem się przez remote, wszystko działa bez zastrzeżeń... przywróciłem z paska do okna i pojawiły się duże litery w miejscu okna softu z tym ze te litery pochodzą z maremote... maonpc próbuje wyświetlić zawartość tego co jest na remote.. i pojawia się konflikt - ma się wykrzacza.
Przy full oknie ma tego nie widać ale przy małym oknie już widać


edit...
działa stabilnie - odpalasz zminimalizowane do paska - łączysz się przez remote, odczekać trzeba kilkanaście długich sec powiększyć on-pc do pierwotnego rozmiaru i na ta chwile działa... można płynnie przechodzić miedzy funkcjami w onpc jak i w remote. edytować, odpalc cue, presety...

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-01-30 00:14:49)

Post's attachments

Bez tytułu.png
Bez tytułu.png 62.83 kb, 1 downloads since 2013-01-30 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

7

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Zaoszczędzone na docelowej teksturze skalowania. Widzę jednak że nie zaoszczędziłeś pamięci karty graficznej. "Wodotryski" windowsa nadal są włączone. Jakby wyłączyć styl Aero przełączając grafikę Windowsa na styl klasyczny (pisałem o tym w mailu!), to mogłoby się obyć bez takich zabiegów, a na pewno byłby większy zapas pamięci karty graficznej.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-01-30 08:34:36)

8

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Co do windy próbowałem z klasycznym ...  Testowałem kilka razy w nocy i dzis od rana. Działa - a to najważniejsze. Czyli odpalamy onpc do paska i nie maxymalizujemy okna jeszcze kilkanaście sec po połączeniu.

9

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Koniec problemów !!!
3.1.0.8 i web remote po prostu ŁAŁ
Nie potrzeba iPada za 2k tylko Asus za 250 i przeglądarka big_smile

Sprawdzone z lumia 520 win8 internet explorer11
LG F60 google chrome
Samsung galaxy S3 google chrome

Ostatnio edytowany przez mrówa (2015-06-14 17:08:48)

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

10

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Web remote nie ma wszystkich funkcji programowego remote, ale to dopiero pierwsza wersja smile

11

Odp: GrandMa 2 On Pc +Remote

Panowie mam mały problem z tym web remote, mianowicie nie chce mi sie połączyc telefon z MA, możliwe że cos źle robię, MApc mam w wersji 3.1.0.8 laptop i telefon podłączone sa do tej samej sieci WI-FI, w ma tworze ową sesje z ip np. 192.168.1.111 następnie w telefonie wpisuje w przeglądarce to ip i nic sie nie dzieje. Tak to powinno sie robic? Bardzo bym prosił o pomoc.