Temat: Wybór sterownika na wesela

Proszę o pomoc w wyborze sterownika (bądź innego rozwiązania) do sterowania światłami na weselach. Światła to 6x par 64 ligtmaxx, 2x led bar 252/10 lightmaxx, 2 x quad phase hp. Zależy mi aby sterownik minimalnie angażował mnie do jego obsługi. Obecnie mam najprostszy Eurolite 192. Zaprogramowałem w nim program szybki, wolny, wszystko biało, oraz strobo. Zrobiłem wyprowadzenie pod footswitcha włączające chaser strobo. Sprawuje się to bardzo dobrze. Jedyny problem to zmiana programów z szybkiego na wolny. Zależałoby mi aby ustawić stałe czasy prędkości i przejścia dla tych chaserów a w tym sterowniku muszę ręcznie suwakami za każdym razem ustawiać. Czy może ktoś polecić jakiś inny sterownik w który mógłby zapamiętać niezależnie prędkość i przejście dla każdego chasera osobno?

2

Odp: Wybór sterownika na wesela

Minimum MA2 wyjątkowo w wersji UL;)
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać powstrzymać.

3

Odp: Wybór sterownika na wesela

Kup Avolites Titan One. Prolight jest dystrybutorem - jak mieszkasz niedaleko Wawy to polecam Ci wycieczkę do nich smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

4

Odp: Wybór sterownika na wesela

A na kiedy potrzebujesz zdecydować i kupić? Jaki budżet?
Z opcji minimum to np. ELC Buddy - konwerter Art-Net->DMX w cenie rzędu 1000zł, a potem można dobrać program z darmowym Art-Net.

5

Odp: Wybór sterownika na wesela

A jak tym się steruje? Potrzebuję jak najmniejszej ingerencji rękami bo zajmuje się graniem.

6

Odp: Wybór sterownika na wesela

Jeżeli chcesz na wesela sterownik to posiadam do sprzedania Martin Xciter. Wydaje mi się, że do tych Twoich paru światełek da sobie rade,  a nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na drogie sterowniki jak tylko chcesz korzystać już z zaprogramowanych chaserów i potrzebujesz tylko parę przycisków.

7

Odp: Wybór sterownika na wesela

Zobacz sobie program Chamsys MagicQ. Przeczytaj podstawową instrukcję. Jak będzie Tobie odpowiadał, kup sobie w sklepie on-line Chamsysa przejściówkę do kompa USB-->DMX za ok 400zł i masz problem z głowy.
Zawsze możesz jeszcze się pokusić o zakup MiniWinga (10 suwaków, przyciski flash, 1 wyjscie DMX) ale to już większy wydatek.

8

Odp: Wybór sterownika na wesela

Dzięki, sprawdzę sobie ten program. A jeśli chodzi o sterowanie z laptopa to czy jest możliwość zastosowania jakiś zewnętrznych kontrolerów?
Footswitch, klawiatura midi, pilot?

9

Odp: Wybór sterownika na wesela

Witam

Trochę późno ale może komuś się przyda, do prostego oświetlenia wraz z możliwością sterowania dodatkowymi urządzeniami czy nawet dźwiękiem można użyć oprogramowania QLC+. Bardzo intuicyjna obsługa, gada z przejściówkami USB-DMX a do sterowania można użyć urządzeń midi : np AKAI, Novation. A wirtualną konsoletę buduję się samemu w zależności od potrzeb.