Temat: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Firma MA Lighting wprowadza nową rodzinę sterowników dot2

Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie pod adresem: http://www.ltt.com.pl/

Zainteresowanych prezentacją prosimy o kontakt:

Jan Jarząbek
kom: +48 510 903 037
email: janj@ltt.com.pl

lub

Paweł Jarząbek
kom: +48 516149679
email: pawelj@ltt.com.pl

Pozdrawiamy Serdecznie

Zespół LTT

2

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Jakieś informacje na temat cen?

3

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Tak oczywiście informacje dotyczące cen są dostępne pod powyższymi adresami mailowymi i numerami telefonów  smile

4

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Z tego co piszą to cena startuje od 8000 ojro.  W stosunku do konkurencji to dużo, bo inni oferują w tej cenie więcej. Otwarta pozostaje kwestia czy zachowany został workflow z babci. Bo jak wiadomo "nowe lepsze" jest wrogiem dobrego, jeżeli pracuje się na tym tak samo dobrze jak na dużych to cena całkiem atrakcyjna. Na razie nikt ze znajomych tego nie pomacał a to co mówi marketing dzieli się przez 4.

5

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Dzieli przez 4? Nie w przypadku MA Lighting. smile

Podstawowe mechanizmy i biblioteka urządzeń są identyczne. Ten sam system kolorów wychodzący poza RGB i taki sam color picker obsługujący większe ilości barw składowych oraz tarcze kolorów.
dot2 ma własny wizualizer dot 3D, który jest niemal klonem MA 3D. Kolory i gobo są wizualizowane w dot2 podobnie jak w grandMA2, co widać na tutorialach wideo. Kilka rzeczy w programowaniu urządzeń jest ulepszonych, ale wydaje mi się że te same ulepszenia trafią i do grandMA2.

Przypuszczam że oprogramowanie dot2 będzie de facto tworzone jako wybrane części oprogramowania z grandMA2 i będą jednocześnie rozwijane. dot2 jako podstawę ma grandMA2, ale usunięto znaczną cześć opcji i możliwości, które uznano za przydatne głównie większych realizacjach. dot2 nie ma konkurować z grandMA2. dot2 jest skierowany w miejsca gdzie ludzie chcą mieć pewność, stabilność i wygodę grandMA2, ale potrzebuje dużo dużo mniej zaawansowania funkcji i znacznie łatwiejszego nauczenia.

6

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

A to już teraz nie jest niezbędne MA2 w domach kultury i małych i średnich firmach rentalowych?
Szybko się wszystko zmienia....;)

Ostatnio edytowany przez makon (2015-03-20 07:36:29)

7

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

dot2 zwyczajnie korzysta z podstaw architektury grandMA2. Reszta świata tylko imitowała interfejs, nie potrafiąc zreplikować podstawy systemu, lub wręcz go nie rozumiejąc. To było istotą tego co mówiłem

Każdy, KAŻDY wyjdzie na dobre korzystając ze stabilności i dopracowania oprogramowania grandMA2. Od najmniejszych do największych. Nie ukrywałem że pierwszy krok może być wysoki, ale potem same korzyści.

W dot2 jest ta sama stabilność i dopracowanie z grandMA2, a nie tylko imitacja interfejsu. Różnica polega na tym, że odcięto większość konfiguracji i opcji, które w małych sztukach pozostają nieużywane.
Jakość systemu wysokiej półki skrojona do niższej półki. Zupełnie odwrotnie jak reszta świata robi.

Sarkazm dobrze służy tylko wtedy gdy pamięć nie szwankuje.
Tym bardziej że nie było od Ciebie bardziej zajadłego krytyka Viperów i Aury.

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Kacper mam pytanie pozbawione złośliwości, czysta ciekawość(nie znam systemu Ma). Powiedz mi co w moim Wholehogu 3 zostało zerżnięte z Ma1?

Ostatnio edytowany przez Indiana-Jacewicz (2015-03-20 21:13:32)

9

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

http://www.ambersphere.co.uk/files/1414 … h_2015.pdf

10

Odp: dot2 - Nowa seria konsolet MA Lighting !!!

Indiana-Jacewicz napisał/a:

Kacper mam pytanie pozbawione złośliwości, czysta ciekawość(nie znam systemu Ma). Powiedz mi co w moim Wholehogu 3 zostało zerżnięte z Ma1?

W tym temacie pisałem o gMA2 smile
WH3 i gMA1 to wcześniejsze czasy i inna sytuacja. Obydwa szły swoimi drogami, przy czym żądania użytkownków o funkcje z WH2 lepiej spełniało MA.