1

Temat: Laptop - congo V6.4 brak płynności

Mam pytanko do użytkowników Lapków z softem congo,cobaltem lub eosem. Czy u was również nie ma płynności pracy crossfadera? jak odpalam zmiane zsceny go ustawioną np na 5 sekund zmiena nie zachodzi płynnie widać jedynie że fader robi takie mini kroczki jakby się przycinał. w starszej wersji również bez wzgledu czy podpiety jest konwenter z dimerem. Ten brak płynności widać również w świetle że przy zmianie sceny światło wygasając skacze zamiast płynnie przechodzić. Czy jest to wina niedoskonałego softu czy cos w ustawieniach trzeba zmienić. Sprawdzałem też na innym kompie z win7 bo ja mam 8.1 i jest to samo . Dodatkowo jeszcze po zaprogramowaniu scenu przestaje działać wiekszosc skrótów klawiszowych i trzeba restatowac komp. rekord lub update z regóły działa raz i potem juz tylko go działa. Czy macie podobny problem?

2

Odp: Laptop - congo V6.4 brak płynności

Pamiętam coś podobnego z dawnych czasów. "Darmowa konsoleta oświetleniowa" na sofcie Congo. Był nawet temat na tym forum. Okazało się że od pewnego czasu soft Congo na PC ma celowe spowolnienie ramek DMX. Skończyło się na darmowej konsolecie na Vectorze.

3

Odp: Laptop - congo V6.4 brak płynności

Tak jak mówi Kacper, cięcie jest celowe. O skrótach pierwszy raz słyszę.

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Laptop - congo V6.4 brak płynności

w Cobalt niestety to samo:( choć Console mimmic wreszcie nie przycina komend, jak skróty klawiszowe w werji v6.  szfak nie chce się przesiadać do innej stajni gdyż kolejka teatralna nie jest tak intuicyjna. Może Eos Family nie przycina? Może ktoś coś wie o takim darmowym oprogramowaniu od compulite bo w STU przypominało to pracę jak na Congo. Interfejs mam do daba podobny, dokładnie Kwmatic z Łodzi, świetnie współpracuje z freestylerem i ETC ale odpalić oprog od vectora już mi się nie udało. Ktoś coś poleci? przeszkoli? odpracuje:)

5

Odp: Laptop - congo V6.4 brak płynności

Chamsys