16

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

bart_krk napisał/a:

a dla mnie ultra i wingi( oczywiście z dobrym kompem ) są jak najbardziej riderowe  , tylko w Polsce jest takie chore podejście !!!! nie da się na tym zaświecic ?? czy się nie chce przerobic trochę show ????

edit, ucięło.

Najczęściej nie ma czasu na przerabianie, są inne próby innych zespołów i określone przedziały czasu na próbę dla każdego. Na plenerach często gra się na imprezie typu "Dni Miasta XXX" i Pan wójt chce jak najszybciej wyjść na scenę i przeczytać sponsorów. Drugą sprawą jest ergonomia i wygoda pracy. Jakby ktoś potrzebował Wingi to by w riderze zaznaczył, że je akceptuje.
Tak jak napisał Bartek - riderowe MA2 zaczynają się od wersji Light, czy ktoś tego chce czy nie. Jak nie posiadasz i nie opłaca się jej dopożyczać aby zrealizować produkcje to odpuść sztukę, niech zrobi ktoś kto ma odpowiedni sprzęt i mu się opłaca.

Pytanie też jakie koncerty klubowe i hotele - klub klubowi nie równy, w hotelu tak samo też organizuje się duże eventy gdzie często najlepszym rozwiązaniem jest full-size bo musisz ciągle mieć coś pod ręką.

Ostatnio edytowany przez kajet24 (2015-02-14 12:06:00)

17

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

pewnie rzeczy można spokojnie zrobic w domu , w busie , w garderobie , w samolocie . Ja mam tak zrobione show , cueliste , ze najważniejsze  rzeczy mam zawsze pod ręka , czy to jest command wing , ultra czy fullsize . i wiem ze się da !  ale każdy ma inne podejście i to jego wybór . a raczej nie gram na dniach miasta smile
wiec wybór zależy od Ciebie , ja bym zainwestował w wingi z dobrym kompem i ekranami a za resztę kupił inne graty ,
pozdrawiam

18

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

jeśli będziesz grał riderowe sztuki to od razu w koszt zakupu wingów, kompa i innych wkalkuluj sobie koszty wypożyczania normalnej deski ( min 500 za dzień ), poza tym pamiętaj że mając normalną dechę ( light/full) stajesz się kolejną osobą od której można ten stół ew. pożyczać i bedziesz zarabiał na nim kasę

19

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

Komfort pracy polega na tym, żeby jedynym zajęciem w domu było narysowanie rideru a nie co 2 tydzień przeprogramowywać show, żeby można było zagrać na wingach - nikt mi za te godziny już nie zapłaci, a nie mam też na to czasu, dlatego właśnie wymagany jest co najmniej Light.
Jeżeli zdarza się zagrać koncert charytatywny i faktycznie managment naciska na cięcie kosztów (a zdarza się 2-3 razy do roku) to gra się na tym co jest, ale też nikt mnie z tej pracy skrupulatnie nie rozlicza i bierze się pod uwagę margines błędu z racji cięcia kosztów.
Uważam, że prawdą jest to co napisał wyżej kolega, tak czy siak będą się zdarzały sytuacje że mimo Wingów bądź Ultra-Light'a będzie musiał stół pożyczyć.

20

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

Ale jak byś kupił dwa wingi ( fader i Cmd ) do tego dwa monitory dobry komp i kejs to spokojnie Ci wystarczy . Raz na jakiś czas pożyczysz lighta i bedzie git ! Przy takim zestawie tez kolega musi przeprogramowywac całe show ??? wink pozatym mając taki zestaw masz dla siebie , w razie potrzeby masz dwa małe stoły na których obronisz np dwa małe bankiety itp . To zależy w jakie imprezy celujesz i tyle .

21

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

Ostatnimi czasy pracując z zachodnimi produkcjami oraz zza wielkiej wody to mało kto przywozi pełną deskę. Myślę że to dobry czas by w Polsce powoli używać mniejszych i tańszych rozwiązań. Nie odbiegają wiele od dużych wersji,a nawet w wielu przypadkach mają lepszą moc obliczeniową gdy użyjemy lepszej jednostki PC. W razie awarii konsolety nic z nią nie zrobimy,a przy Wingu zmieniamy kompa i gramy dalej. Za równo jedne i drugie ma plusy i minusy.

22

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

nie zgodzę się. Skoro składasz kompa specjalnie pod command winga to będziesz go robił na dobrych gratach. Nie zaśmiecał gierkami, zdjęciami itp. Będzie dedykowany do OnPc. Myślisz, że tak łatwo będzie Ci w mgnieniu oka znaleźć porządnego kompa który np. spokojnie policzy Ci show już z kilkunastoma liniamii DMX? A co do tego, że przywożą rozwiązania wingowe to a) dlatego, że mają gotowe show które się nie zmieni b) zapewne święcą na deskach których w PL nie ma. Np. Maxxyzy, jandsy ( których jest kilka ) itp. Również miałem okazje wielokrotnie pracować z produkcjami z zagranicy i w życiu nikt nie przywiózł laptopika z wingiem. Impreza za kilkaset tysięcy PLN nie może być obslugiwana przez komputer i pospinane z nim po USB przystawki. Jak Mamy równać do zachodu skoro sami obniżamy loty i szukamy rozwiązań budżetowych i niestabilnych?

23

Odp: pytanie do doświadczonych co kupić ? którą grandMa 2 ?

Nie chcę wnikać kto jak pracuje, konstruuje swoje show itd bo jest to indywidualna sprawa każdego z nas...jednej osobie do odtworzenia swojego show wystarczy 4 port node onPC z 10 suwakami ELC, innej osobie jest potrzebna co najmniej konsoleta grandMA2 Light ponieważ ma skonstruowane show dokładnie pod ten hardware (przyciski, ekrany itp...) Jestem pewny, że posiadając konsoletę grandMA2 Light jesteśmy bezpieczni i pod kątem systemu sterowania jesteśmy w stanie obsłużyć nią spokojnie 80% imprez w naszym kraju. Jeżeli dodatkowo mamy jeszcze backup w postaci chociażby MA onPC Command Wing to już jest bajka..

Natomiast nawiązując do pierwszego pytania warto też poczytać o tym co pisze na swojej stronie producent (po krótce..) :

grandMA2 Ultra Light
- jest perfekcyjnym rozwiązaniem backupowym dla konsolety light, gdyż po za hardwarem posiada "mocowo" pełną gamę możliwości konsolety grandMA2 Light
- jako samodzielna konsoleta jest przewidziana na imprezy mniejsze, niskobudżetowe
- układ klawiszy identyczny jak w konsolecie grandMA2 Light

MA onPC Command Wing
- perfekcyjne rozszerzenie hardware dla systemu grandMA2 onPC
- pełne możliwości programowe systemu grandMA2
- rozmiar pozwalający na łatwy transport nawet lotniczy (rozmiar bagażu podręcznego)
- idealne narzędzie przeznaczone do preprogrammingu - dzięki wbudowanym złączom DMX, Midi, SMPTE, Analog remote daje nam pełne możliwości konsolety grandMA2 pod kątem wcześniejszego przygotowania naszego show również jako backup lub drugi użytkownik w trakcie programowania show

Dyskutować możnaby na ten temat długo...Jedno jest pewne. Nikt nie może twierdzić, że wingi lub grandMA2 Ultra Light zastąpi konsolętę grandMA2 Light lub grandMA2 Full Size i nie tyczy się to tylko firmy MA Lighting smile

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Janek (2015-02-21 13:21:37)