Temat: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Witam, czy zna ktoś kogoś kto na zamówienie wykonuje takie duże kule i półkule?
kiedyś zamawiałem takie rzeczy w firmie DISCO TON z regionu łódzkiego, ale od kilku miesięcy już się tym nie zajmują,

proszę o namiary

2

Odp: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Osobiście jeszcze nie korzystałem z zakupu ale tą firmę znalazłem w necie. Efekt będzie o niebo lepszy niż w chińczyku ponieważ użyte szkło to inna jakość a o trwałości to nie wspomnę. Pozdrawiam NIKSE Serwis Estrada DJ.
Dane:
Firma SCANLIGHT PRODUCENT LUSTRZANYCH KUL DYSKOTEKOWYCH
Status     Podmiot aktywny
ul. Bobrza 24/3
54-220 Wrocław, dolnośląskie
Telefon komórkowy     +48 669 982 227
Produkcja i obróbka pozostałego szkła, włączając szkło techniczne
Rozpoczęcie działalności     1997
Forma prawna     Jednoosobowa własność prywatna
Osoby zarządzające     Węgrzyn Krzysztof - Właściciel

3

Odp: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Można jeszcze kupić kule lustrzane o średnicy do 100 cm w Prolight Warszawa. Mają w ofercie na stronie zakładka: Produkty ?    Efekty Świetlne ?    Kule lustrzane. Lustra powinny być dobrej jakości bo innych nie warto kupować (patrz typowy Chińczyk który się ściera i matowieje)
Pozdrawiam NIKSE Serwis Estrada DJ.

4

Odp: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Ehhhhhh.... Teoretycznie i praktycznie nie opłaca się kupić kuli pow. 50cm produkcji innej niż chińska. W ceńie 100cm -200cm masz kilka kul chinoli. A prędzej czy pózniej rozdupcy się jedno i drugie... Jak nie napęd to

5

Odp: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Kolego ,,vandj,,: W efekcie z kulą lustrzaną nie chodzi o napęd jak zasugerowałeś, czyli silnik, ponieważ to nie jest problemem technicznym i eksploatacyjnym w miarę upływu czasu. Napęd to tylko zwykły silnik podwieszany lub wbudowany w kulę. Tutaj chodzi o sedno, czyli jak najlepszy efekt odbicia światła od luster i wnioskuję ,że właśnie w tym celu kolega ,,bartolek,, zadał pytanie na forum dotyczące zakupu kuli lustrzanej od byłego nie produkującego już polskiego producenta kul. Zapewne jesteś młodszy od mnie i nie widziałeś efektu z kuli polskiego Disco Tona a efektu odbicia światła z chińskiej kuli lub nie byłeś w klubie gdzie taka właśnie 100/130 cm polska kula jest podświetlona i zainstalowana, a takie cluby są. Ja takie porównanie widziałem i testowałem przy użyciu identycznych oświetlaczy i w identycznych warunkach zaciemnienia sali. Zapewniam Cię ,że różnica jest bardzo duża na korzyść polskiej kuli mimo że wbrew pozorom to tylko lustro, czyli lustro, lustrze nie równe, jeśli chodzi o odbicie światła. Ja osobiście nie jestem ani producentem polskich kul ani dystrybutorem chińskich kul, udzieliłem tylko porady bo miałem na ten temat informacje a ty odniosłeś się do moje wypowiedzi tak trochę prześmiewczo.
Widocznie zapewne jesteś DJ-em i nie patrzysz na to z punktu widzenia oświetleniowca, odpowiedzialnego za jakość efektu świecenia, bo nie wystarczy tylko świecić. My jesteśmy na forum profesjonalnego oświetlenia scenicznego to nie dyskusja na poziomie z forum estradowiec.pl gdzie góruje tani pseudo-profesjonalny sprzęt chiński. Ty uważasz ,że cytuję: teoretycznie i praktycznie nie opłaca się kupić kuli...  ale inni na tym forum uważają ,że właśnie praktycznie opłaca się kupić taką kulę, ponieważ pamiętają  prosty, jakże efektowy, efekt świetlny gdzie w latach 80-tych kula to był podstawowy efekt centralny. Są tacy którzy wolą drożej ale trwalej i co najważniejsze z dobrym skutkiem bo lepiej jest mieć mniej ale coś wartościowego niż na stanie kolejny enty... nie sprawny, pół-sprawny, częściowo sprawny, raz działający raz nie, chiński tani pseudo sprzęt. No cóż, żyjemy w czasach gdzie standardy jakościowe bardzo się obniżyły i zalała nas masówka która nijak się ma do jakości i odrobiny profesjonalizmu.
NIKSE Serwis Estrada DJ.

6

Odp: PÓŁKULA LUSTRZANA 100CM I 130CM

Acha...

Zanim coś napiszesz, proszę zastanów się kto jest po drugiej stronie...
Montuje kluby od 98 roku.  Wiec nie mów mi o jakości kul czy napędów polskich producentów znam je doskonale.
Znam kule kosztujące na tamte czasy grubo ponad 10 lub 20 tyś zł gdzie dobrze nie wyjęte z naprawdej sporej skrzyni miały strasznie przyklejone lustra, a raczej... nie przyklejone i nie jest to wina transportu!
Ostatni trafiła się chińska 150 tka i była 3 x tańsza od markowej za to 10x lepiej wykonana.

Rąsia...