Temat: Regulator cyfrowy DMX - potrzebuję pomocy.

Witajcie, jestem tu nowy i dopiero co się zarejestrowałem- głównie dlatego, że potrzebuję waszej pomocy- ale mam nadzieję tu zostać na dłużej.

Mój problem dotyczy 8 sztuk lamp par 64, które dotychczas spięte były po 2 sztuki w parze co daje 1000W na jeden kanał.
Do tego sterownik analogowy z showteca, niby dimmer ale nie dimmer,- ale to sprawa dyskusyjna do innego odrębnego tematu.
W specyfikacji pisze jak byk, dimmer,- nawet podczas poruszania potencjometra dioda znajdująca się nad kanałem pali się coraz mocniej, jednak działanie lamp tego wcale nie odzwierciedla.

Zmierzając do końca. Zastanawiam się nad regulatorem cyfrowym. Oczywiście z tańszej półki o ile nie najtańszej i znalazłem coś takiego :
http://show-tech.pl/pl/dimmery/18160-eu … kanal.html

Moje pytanie brzmi jak taki regulator dokładnie działa?
Czy podłączając go pod dmx jest możliwość podłączenia go do pozostałych urządzeń sterownych DMXem na mojej scenie?
Jak wygląda sprawa programowania tego urządzenia?
Czy poprzez dmx jest możliwość ściemniania tych parów itd, również programowanie ich wspólnie z innymi urządzeniami w tym 4szt skanerów, 4 szt głowic showteca, 9 parów 56 poprzez konwerter usb dmx, w oprogramowaniu freestyler?
No i kwestia nieco od strony technicznej. Mianowicie moc na jeden kanał to 1150W według producenta. Moje pary zabierają koło 1000W. Czy oby na pewno wystarczy taki zapas? Często bywa tak, że producent zawyża wartości podawane w specyfikacjach więc wolę się upewnić.

2

Odp: Regulator cyfrowy DMX - potrzebuję pomocy.

Problem w ustawieniach krzywej dimmera może trzeba przełączyć ze switcha na dimmer

Ostatnio edytowany przez jarek2580 (2015-01-13 20:20:26)