1

Temat: Uniwersalne/Globalne presety/effekty/pozycje

Pytanie dotyczy tego czy jest możliwość utworzenia Globalnych/Uniwersalnych(pytanie którego typu do tego urzyć) presetów/effektów np. kolor,dim,ruch,PT dla różnych urządzeń tak aby one działały kiedy tylko wybiorę daną grupę.

A w praktyce tworzę show na bazie jakiś urządzeń następnie mam do zrobienia show to samo ale np na innych spotach/beamach nie chcę od nowa na nich robić presetów i dodawać tylko kożystać z obecnych.

Chciałbym osiągnąć efekt, że tworze show na danej palecie urządzeń następnie mam to samo show ta sama ilość i typ urządzeń tylko np innej firmy w jaki sposób tworzyć to show presety itd aby to zadziałało jak bym chciał. I w jaki sposób dokładać te nowe inne urządzenia do tego show w miejsce poprzednich

2

Odp: Uniwersalne/Globalne presety/effekty/pozycje

oczywiście. Tworzysz show z layerami konkretnych urządzeń i potem podmieniasz lampy w ramach tych layerów. Czyli robisz oryginalne show np na jb led A7 i podmieniasz typ urządzenia w layerze z A7 np. na Robe wash 700

ps. użyć - przez Ż, korzystać - przez RZ

pozdro

3

Odp: Uniwersalne/Globalne presety/effekty/pozycje

Dzięki za poprawkę ortograficzną. Jest jakaś różnica czy użyję presetów Globalnych czy uniwersalnych czy nie ma to większego znaczenia?

Rozumiem, że jeśli postąpie w podany przez Ciebie sposób to wszelkie sekwencje itp. które utworzę w show na bazie stworzonych już presetów będą lub powinny działać prawidłowo (możliwe ewentualne małe korekty)

4

Odp: Uniwersalne/Globalne presety/effekty/pozycje

no raczej licz się z korektami szczególnie gdy show robiłeś np. na nowych głowach i podmieniasz na jakieś stare. CMY, zoom, Pan/tilt nie będą wyrabiać przy szybszych efektach. to samo tyczy się podmiany ledów na wyładunki - tu też trzeba będzie podokręcać. Czasem będziesz musił poinwertować niektóre atrybuty. Raczej rób presety uniwersalne jeśli chcesz by np. magenta była magentą dla wszystkich urządzeń a nie tylko wybranych

5

Odp: Uniwersalne/Globalne presety/effekty/pozycje

1. kolory, dimmer, p/t w presetach trybu universal pracują na wszystkich urządzeniach
2. presetu global pracują na każdym urządzeniu tego typu dla których został zapisany
3. Jak mamy upatrzone typy urządzeń to jest możliwość zapisywania presetów do typu urządzenia. Wtedy mając takie własne dopracowane pliki urządzeń możemy je po prostu spatchować a potem automatycznym generowaniem presetów je wywołać. Nie miałem kiedy testotwać, ale jak porobimy jednolite nazwy presetów to z opcją grupowania, powinny być one łączone podczas generowania.