1

Temat: PR Lighting Solo 575 - czy warto?

Zastanawiam się nad zakupem tanich spotów na początek - do nauki, do świecenia podczas konferencji i czasem koncertów. Na forum przeważają opinie, że w chińczyki iść nie warto - lepiej kupić używanego maca 250 smile Przeważa także opinia, że w tanie LEDy (mowa o spotach) nie ma co iść, bo słabo świecą.

Jak wobec powyższego ma się firma pr-lighting? Czy to taki lepszy chińczyk? Domyślam się, że nie jest to colorstage/flash/pg led/x-beam, czyli wszystko to samo tylko z inną naklejką, nierzadko naklejoną w Polsce, tylko trochę coś lepszego? Jeśli nie - skąd znacznie wyższa cena od wymienionych chińczyków?

Na allegro wisi aukcja:
http://allegro.pl/8-x-ruchoma-glowa-pr- … 46920.html

Cena jest skandalicznie niska, nawet jeśli 1/3 głów okaże się niesprawna, to i tak będzie super tanio. Dlaczego? :-) I czy rzeczywiście nie lepiej kupić jakieś spoty ledowe, które będą świecić 20 tyś. godzin, nie zepsują się w transporcie ani podczas awarii prądu i będą miały gwarancję polskiego dystrybutora?

pozdrawiam,
Kuba

2

Odp: PR Lighting Solo 575 - czy warto?

Pracowałem kilka razy na Solo 250. Mniejsi bracia 575tek pozostawiają wiele do życzenia (nie wiem jak sprawa ma się z 575, ale sądzę, że podobnie).  Cena zapewne kusi, ale co chińczyk - to chińczyk. Po pewnym czasie ich praca jest nieznośnie głośna, rotacje gobosów sypią się losowo, co transport inne (każdorazowo przewożone w case'ach).
Dodatkowo, jeśli planujesz zapinać je z innymi urządzeniami w jedną linię, zaopatrz się obowiązkowo w splitter. Nie raz i nie dwa przekonałem się, że wysyłają niesamowite krzaki smile Urządzenia mają tendencje do