Temat: GrandMa vs Chamsys

Koledzy,
zastanawiam się nad zakupem GrandMa Command Wing lub Chamsys Maxi Wing. Doradźcie mi z własnego doświadczenia co lepiej zakupić. Wiem, że GrandMa to renoma, ale czy 6 suwaków to nie za mało do zaświecenia sztuki. Wskażcie mi przewagę GrandMa nad Chamsysem. Wydając taką kasę, chciałbym być pewny, że mój zakup będzie w 100% trafiony.

Pozdrawiam

2

Odp: GrandMa vs Chamsys

1. W Command Wingu widzę 8 suwaków, a że jest blok A/B, to jest to 7 executorów suwakowych i jest jeszcze 6 executorów jednoklawiszowych. smile
2. Widziałem sztuki telewizyjne ogarnięte na czterech executorach suwakowych. Jeśli ktoś programuje tak aby na każdą lampkę i każdy efekt mieć oddzielny suwak to grandMA2 daje niewiele więcej jak inne sterowniki
3. GrandMA2 jest systemem z góry zaprojektowanym do tego aby móc pracować sieciowo z backupem i dzielić pracę na wiele osób.
4. W grandMA2 prawie każda czynność jest poleceniem z linii komend. Jest tych funkcji sporo i dość zaawansowane. Ostatnie gwiazdy to "search" i "replace". Makra w grandMA2 to de facto sekwencje poleceń linii komend. Daje to gigantyczny potencjał do automatyzowania czynności, praktycznie pisania własnych funkcji, szczególnie że można używać warunków i zmiennych,
5. Komunikacja w grandMA2 między konsoletą a media serwerami VPU i wizualizerem 3D nie polega na wysyłaniu strumienia danych DMX, ale na przesłaniu i synchronizacji danych spektaklu między nimi. Dlatego w VPU i 3D można mieć podglądy edytorów BlindEdit oraz Preview Edit. Na Eurowizji 2014 na bieżąco używano w grandMA 3D podglądu tych edytorów. Jedna rzecz na scenie a na ekranie wizualizacja programera albo następnej lub poprzedniej cue.
6. Command Wing bardzo przydaje się nawet jak się w pracy przerzucimy na konsoletę. Preprogramming w domu oraz dodatkowy backup/stanowisko pomocnicze na sztuce jest w sam raz dla winga. Pierwsze command wingi poszły właśnie do tych, którzy mieli konsolety. Żony lepiej tolerują w domach wingi jak konsolety.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-09-08 22:11:46)

Odp: GrandMa vs Chamsys

A może Nano Wing od High Enda? Możliwości duże, możliwość rozszerzenia do normalnej konsolety bez kompa, czyli Nano Docking wink

4

Odp: GrandMa vs Chamsys

to takie porównanie córka vs teściowa

5

Odp: GrandMa vs Chamsys

Poproś dystrybutorów aby pokazali Tobie oba rozwiązania.
Sam sprawdź co będzie lepsze dla Ciebie.
Chyba tak najłatwiej.
To co dla jednych jest zaletą w Chamsysie dla innych może być wadą, tak samo w MA.

6

Odp: GrandMa vs Chamsys

michal_wa napisał/a:

to takie porównanie córka vs teściowa


Chyba chciałeś napisać vs. babcia

smile smile  smile  big_smile

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

7

Odp: GrandMa vs Chamsys

Wałkowaliśmy ten temat już milion razy i odpowiedz jest prosta. Tylko Alfa. NIe ma sterownika ktory moglby z nią konkurować ;-)

A Tak poważnie to Ty będziesz pracował na tej desce, nikt inny. Skoro chcesz kupić małego winga to pisanie Ci o sztukach telewizyjnych olimpiadach itp ogarnietych na 4 suwakach nie ma sensu. W mojej opinii powinieneś przejechać się do dystrybutorów, poprosić każdego o prezentację, porozmawiać. Generalnie w mojej opinii poza Chamsysem i GrandMA warto żebyś zwrócił jeszcze uwagę na Hoga4. Bardzo przyjemny i prosty system. Przedewszystkim znajdź konsoletę pod siebie na której będziesz mógł szybko i prosto pracować.

Odp: GrandMa vs Chamsys

Już pisałem o Wingu od Hoga wink , przyjemny system

9

Odp: GrandMa vs Chamsys

Hog ma znakomite możliwości w stosunku do ceny - ale niestety soft dalej ma bugi które utrudniają pracę oraz generator efektów rodem z epoki kamienia łupanego.
Chamsys - nie spotkałem się z wadami tego systemu.
Command Wing - Sprzętowo wypada najgorzej - bo ma tylko 2 wyjścia DMX co w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

10

Odp: GrandMa vs Chamsys

Co do Command wystarczy bramka artnet  dobijających fader wing do kpl. Masz jeszcze wiecej parametrów...
Możliwości rozbudowy oraz sam soft Ma jest nie do opisania - nadal cos sie zmienia na plus
Bramka
http://www.sigma.net.pl/index.php?go=ps&id=10

11

Odp: GrandMa vs Chamsys

kiju napisał/a:

Skoro chcesz kupić małego winga to pisanie Ci o sztukach telewizyjnych olimpiadach itp ogarnietych na 4 suwakach nie ma sensu.

To było napisane w konkretnym kontekście, wobec wątpliwości co do ilości suwaków. Dlaczego też "odcinać się" od możliwości systemowych? Przydają się zarówno na małych jak i dużych sztukach. Dlaczego miałby też zakładać że nigdy nie trafi mu się praca przy czymś większym?
Mnie się trafiały naprawdę wyjątkowe okazje, choć ich nie szukałem. Nie sądzę aby inni musieli się dać zaszufladkować.

avekamil napisał/a:

Command Wing - Sprzętowo wypada najgorzej - bo ma tylko 2 wyjścia DMX co w dzisiejszych czasach jest nie do zaakceptowania.

Wejście LTC, złącza MIDI, wejścia zdalnego sterowania analogowego już w zestawie.
Poza tym wejście DMX można przekonfigurować na wyjście.
Jeśli trzeba więcej wyjść XLR to jest do wyboru i koloru bramek Artnet-DMX.

12

Odp: GrandMa vs Chamsys

Vandj nie wie są z kiedy te konwertery juz fizycznie będą dostępne?

13

Odp: GrandMa vs Chamsys

Fizycznie zamontowaniem juz ich z 20-30szt i sam używam do ma 2 szt

Dostępne sa 1,2,4,8 wyjściowe ale to nie w tym temacie...

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=2353

Ostatnio edytowany przez vandj (2014-09-11 14:01:18)