Temat: Zarobki oświetleniowca na początku

Jakie pieniądze dostawaliście na początku waszych karier w zawodzie opraw koncertowych? Ciekawi mnie ten temat bo pomimo że chciałbym pracować w tym zawodzie to również chciałbym mieć pewność że jeśli się doczołgam do momentu kiedy będę mógł realizować trochę poważniejszych  imprezy niż śluby chrzciny dyskoteki etc. nie będę dostawał 1500 złotych na rękę gdzie po odliczeniu opłat domu itd nie byłbym w stanie utrzymać rodziny.

2

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

zależy co potrafisz

3

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

Na razie będę zaczynał naukę w technikum na profilu elektryka więc zaledwie mam zainteresowanie tym zawodem i potrafię wykonać moocno podstawowe operacje w grandma 2 on PC. Więc zacznę pewnie od noszenia kabli i pchania case`ów

4

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

kokosów się nie spodziewaj i nie zaczynaj od "dupy strony"...konsola jest na końcu drabiny świetlikowej

5

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

Konsoletę niech ogarnia.... Jak już pić wódkę itepe nauczą, to potem się okaże, że młody dyskotekę zaświeci... A potem to już pójdzie....

6

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

już jest w branży kilku/kilka takich co DMXa na oczy nie widzieli, a świecą, że " hoho "

7

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

true true ...

8

Odp: Zarobki oświetleniowca na początku

Rosol98 - z samego świecenia nie wyżyjesz. Po drugie "oświetleniowców" którzy przychodzą na gotowe i sobie programują lub klikają po stole to jest na pęczki. Firmy zajmujące się światłem cenią sobie osobę która będzie tzw. brygadzistą i poprowadzi pod sobą kilka osób od załadunku na magazynie poprzez wyładunek na imprezie, montaż, adresowanie, programowanie. Musisz też być ogromnie kreatywny jeśli chcesz zajmować się światłem ponieważ w wielu przypadkach klient powie ci "Te głowy tu nie mogą stać, te listwy przeszkadzają lub proszę przenieść miejsce realizatora tak aby było nie widoczne". Podsumowując zdarza się, że musisz oświetlić obiekt tak aby nie było urządzeń.

To nie tylko sama praca ze światłem.... To jest po prostu życie.

Ostatnio edytowany przez xeL (2014-09-01 20:28:11)