Temat: Avo Tiger Touch - kilka pytan

Witam,

za kilka dni będę miał pierwsze spotkanie z AVO Tiger Touch. Zawsze pracowałem na Chamsysie i dlatego mam pare pytan.

Na Chamsysie robiłem tak, że np. na pierwszym suwaku miałem zapisanych kilka CUE, a każdy z nich miał inny efekt na ruch. Przełączałem sobie to pauza...

Jak to wygląda w AVO? Ostatnio z Avo miałem pod ręką AZURE z 4 lata temu.

Jeszcze jedno pytanie. Bardziej od kolegi który posiada ten stół.

Mamy zapisane na suwaku nr 2 otwarty shutter i dimmer na 100%, suwak nr 3 strobowanie i dimmer na 100%. Teraz podnosi kumpel suwak nr 2 glowy swieca na stale, zaczyna flashowac strobowaniem z suwaka nr 3 i po puszczeniu flasha glowy nie wracaja do swiecenia na stale. Co gdzie trzeba zmienić? Niestety nie mam stolu przy sobie i nie znam dokladnej wersji softu...

Za wszelkie info dzieki z gory!

2

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

bodajże w "edit times" owej sekwencji musicie ustawić 2, czyli fade to fader

3

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

Rzeczy wymienione wyzej ogarniete...

Jeszcze taki myk... Co gdzie ustawic zeby przy zaznaczaniu urzadzen efekt szedl tak jak zaznaczam urzadzenia...

tzn. zaznaczam glowy 1, 5, 8, 10, 2, 9, 4, 7 i np. w takiej kolejnosci otwiera sie dimmer w glowach. Jesli tak zaznaczam to i tak efekt idzie po numerach ID

W manualu znalazłem coś o tym, ale to jest ustawienie na stałe kolejności... A mi chodzi o kolejność jak się zaznacza urządzenia...

Ostatnio edytowany przez maciek81 (2014-02-02 10:28:17)

4

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

Witam jak zapisać cue list , tak aby rgb były po kolei i nie nakładały się , pierwszy krok samo R drugi krok samo G , trzeci krok samo B ?  tracking jest wyłączony

5

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

musisz  w każdym cue zapisać że pozostałe dwa kolory są na 0. wtedy nie będą Ci się nakładać. będą szły po kolei r-g-b

6

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

nie ma inne możliwości? w grand ma wyłączało sie tracking

7

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

maciek81 napisał/a:

Rzeczy wymienione wyzej ogarniete...

Jeszcze taki myk... Co gdzie ustawic zeby przy zaznaczaniu urzadzen efekt szedl tak jak zaznaczam urzadzenia...

tzn. zaznaczam glowy 1, 5, 8, 10, 2, 9, 4, 7 i np. w takiej kolejnosci otwiera sie dimmer w glowach. Jesli tak zaznaczam to i tak efekt idzie po numerach ID

W manualu znalazłem coś o tym, ale to jest ustawienie na stałe kolejności... A mi chodzi o kolejność jak się zaznacza urządzenia...

Aby przestawić kolejność urządzeń wybierz Edit Times, wybierz grupę, która Cię interesuje, potem Fixture Order i zmieniasz.
Opcja też jest dostępna w menu, gdy tworzymy i edytujemy sam efekt - Shape Generator -Edit - Fixture Order

8

Odp: Avo Tiger Touch - kilka pytan

michal_wa napisał/a:

Witam jak zapisać cue list , tak aby rgb były po kolei i nie nakładały się , pierwszy krok samo R drugi krok samo G , trzeci krok samo B ?  tracking jest wyłączony

Aby działało to poprawnie i aby można było płynnie miksować kolory RGB na trzech niezależnych suwakach należy zapisać je tak jak odpowiedział K. Jeśli jednak damy tylko wartość zerową nie będzie to wystarczające, bo suwak będzie gasił pozostałe dwa kolory. Należy zrobić to wybierając przycisk OFF i wybrać dwa parametry, które nie mają być w użyciu.