1

Temat: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

Witam, opanowałem wcześniejsze usterki martinów i już są doprowadzone do ładu składu.

W jednym pojawił mi się problem którego wcześniej nie zauważyłem a mianowicie:
- Odpalam głowę (nawet nie włączając lampy)
- Wybieram sobie urządzenie, włączam DIMM FULL
- Wybieram kolor czerwony

I w tym momencie zamyka mi się shutter - niekiedy dzieje się tak też przy zmianie gobo obrotowego.
Mogę klikać full dimm, zmieniać goba na open, kolory na inne i nic się nie dzieje.

Jak na tarczy statycznego gobo wybiorę jakieś to wtedy głowa wyświetla wybrany wzór i shutter się otwiera natomiast po zmianie na open znowu shutter się zamyka.

Nie jest tak ciągle tylko "na wyrywki" ostatnio głowa godzinę chodziła bez problemu a później co chwilę się zamykała i tylko reset pomaga.

Docisnąłem wszystkie styki i wyczyściłem wszystkie wtyki "kontaktem" do czyszczenia płytek drukowanych, sprawdziłem czy gdzieś nie robi się zwarcie, żadne błędy już nie wyskakują a tarcze ustawiają się po restarcie do poprawnych pozycji.

Na kolorze żółtym, cyan, magenta itp nic się nie dzieje tylko na czerwonym i niekiedy na pomarańczowym oraz jak wspomniałem sporadycznie przy zmianie gobo na tarczy obrotowej.

Nie mam już pojęcia co to może być. Może ktoś ma pomysł?

2

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

Dzieje sie tak podczas indexowania gobo lub kolorów. Podczas błędu zamyka shuter i szuka zgubionego koloru/gobo po odnalezieniu otwiera shuter.

Problem w czujnikach, kalibracji, okablowaniu lub płycie głównej .....

3

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

a czy nie jest przypadkiem tak że jak zmieniasz kolory w głowie która stoi jest OK, a jak zaczniesz ruszać głową i wtedy zmieniasz kolor to się zamyka ??

4

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

Może i tak też jest ale ogólnie włączę czerwony i już jest problem. Nie wiem co jest grane ponieważ nie dzieje się to za każdym razem tylko wyrywkowo.

vandj tylko, że wszystkie tarcze i czujniki chodzą dobrze żadne błędy nie wyskakują.

Przy resetowaniu głowy każda tarcza obróci się odpowiednio i ustawi Magnes->Czujnik

Ciekawe jest to, ze gdy wybiorę jakieś gobo z statycznej tarczy to normalnie mi otwiera shutter a gdy je wyłączę (zrobię na open) to go znowu zamyka hmm

5

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

zdejmij osłony z ramion odpal głowę i poruszaj wiązkami, podczas pracy tarczy kolorów, dla mnie wygląda na jakiś kabelek ale specjalista nie jestem smile

6

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

Kilka razy mi sie to zdążyło przy 500 takich przy czerwonym lub 1 gobo zamyka shuter i resetuje przy zamkniętym kolory szukając odpowiedniego.

Sprawdź czy masz kolor na pełnym kroku silnika

7

Odp: Problem z shutterem po zmianie koloru Mac500

losmichal - osłony boczne już sciągałem wszystkie kable/wtyki i gniazda czyściłem preparatem zresztą całe głowy były czyszczone elektronika sprężonym powietrzem i wtyki tak samo. Próbowałem ruszać kablami bo też myślałem, że w tym tkwi problem ale nic to nie dało za bardzo.

Sprawdzę jeszcze to co radzi vandj z kolorem dostosowanym do kroku bo być może tu jest błąd.