1

Odp: Program z SGMa do CONGO

Witam.
Congo jr niema wejścia fizycznego. Potrzebny Ci np ETC ETCNet2 DMX Node - Two Port aby za jego pomoca wysłać z SGM-a sygnał do Congo.

Michał Bystrzycki
--------------------

2

Odp: Program z SGMa do CONGO

Michał napisał/a:

Witam.  Potrzebny Ci np ETC ETCNet2 DMX Node - Two Port aby za jego pomoca wysłać z SGM-a sygnał do Congo.

Mam wrażenie, że "każden jeden" tzw. stół można poprzez takowego NODE'a przyłączyć.
I to jest w tym wszystkim najlepsze! smile

Wszystko się da. Czasami tylko chwilowo niewiadomo jak to zrobić. :-)

3

Odp: Program z SGMa do CONGO

Ano

Michał Bystrzycki
--------------------

4

Odp: Program z SGMa do CONGO

Jakiego byś nie miał - sytuacja jest taka sama z wejściem DMX... : )

Michał Bystrzycki
--------------------

5

Odp: Program z SGMa do CONGO

A jak mam puszczony sygnał po skretce to moge urzyć bramki etc zeby np. z mojego congo wysłąć sygnał dmx na bramke a z bramki skrętką na komputer tak zeby sterować grandma pc która z koleji jest skonfigurowana z grandma 3d?

Mam nadzieje ze w miare jasno opisałęm smile

6

Odp: Program z SGMa do CONGO

Bramka Etc ma tylko protokół ETC Net 2/3. I tu pojawia sie pytanie do Kacpra, jakim protokołem można wejść do GMa?

Michał Bystrzycki
--------------------

7

Odp: Program z SGMa do CONGO

Poza fizycznym gniazdem DMX, wejściem może być ArtNet i sACN.
Ale czy "gołe" onPC będzie chciało przeliczać wartości DMX na kanałach nie objętych licencją? Tego nie wiem.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2014-06-26 14:52:19)

8

Odp: Program z SGMa do CONGO

kojot87 napisał/a:

A jak mam puszczony sygnał po skretce to moge urzyć bramki etc zeby np. z mojego congo wysłąć sygnał dmx na bramke a z bramki skrętką na komputer tak zeby sterować grandma pc która z koleji jest skonfigurowana z grandma 3d?

Mam nadzieje ze w miare jasno opisałęm smile

http://www.forum-oswietlenia.pl/viewtopic.php?id=1480

testowałem z chamsysem i działa

bez noda , bez licencji na oryginalnych softach artnet krążył po loopback'u windowsowym ip 127....
więc powinno zadziałać z innymi też

Tak przeczytałem instrukcje
Tak szukałem w google
Tak użyłem "szukaj"

9

Odp: Program z SGMa do CONGO

ok ale jak to skonfigurować bo za cholery nie moge połączyć cobalta z grandma 2 on pc. zaraz zrobie syf w ustawieniach ze bede musiał reinstala robic