1

Temat: Problem - Błąd FgER Martin MAC500

Witam, mam problem z jedną głową Martin Mac 500.

Konkretnie po uruchomieniu wyskakuje komunikat FgER co oznacza problem z tarczą lub czujnikiem gobo.

Po włączeniu wszystkie tarcze ustawiają się prawidłowo tylko z gobo statycznego ustawia się inne zamiast otwartego. Z reguły to samo gobo zawsze. Po restarcie i uruchomieniu głowy magnes na tarczy nie zatrzymuje się przy czujniku na płytce tylko ciut dalej stąd inne gobo.

Czyściłem magnes, czujnik dociskałem styki ale nic nie pomaga.

Czy ktoś ma jakiś pomysł ?
Mac 500 to dość stary sprzęt i ma prawo świrować a nie wiem czy opłaca mi się go wysyłać do LTT żeby naprawa nie przewyższała wartości głowy...

Liczę jak na waszą pomoc bo całkiem nie dawno je zakupiłem i trochę jestem załamany że jeszcze nie zarobiły ani grosza i już coś nie chodzi jak powinno. Przy zakupie było w porządku później wyczyściłem wszystkie jak należy i po czyszczeniu również wszystko chodziło dobrze. Ostatnio po uruchomieniu pierwszej lepszej aby sterownik sprawdzić wywaliło błąd i już mam dość nerwów z tym hmm

2

Odp: Problem - Błąd FgER Martin MAC500

FgER to według instrukcji błąd właśnie tarczy gobo stałych. Awaria czujnika, lub zgubiony magnes (a może się rozmagnesował?). Łatwiej jednak uszkodzić czujnik.
Proponuję zadzwonić do serwisu i zapytać.

3

Odp: Problem - Błąd FgER Martin MAC500

to są stare głowy więc ich awaryjność nie powinna dziwić smile jak nie ma zimnych lutów przy czujniku to podmień czujnik z jakimś innym (nawet nie przykręcając przyłóż do tarczy przy resetowaniu) jeśli czujnik będzie działał to możliwe uszkodzenie przewodu z sensora do drivera na płycie głównej albo silnik źle ustawia tarczę względem czujnika, wtedy trzeba zdjąć tarczę lekko przesunąć względem osi i hula

4

Odp: Problem - Błąd FgER Martin MAC500

Sprawa opanowana - głowy miały luźne śruby z całych modułów i  w transporcie tarcza zmieniała pozycje i czujnik nie zawsze ją mógł odnaleźć.

Wszystko naprawiłem i jest ok - kolejny problem z jednym makiem opiszę w innym temacie.