1

Temat: CP Stage Zoom - błąd tilt

Witajcie,

Mam zagwozdkę ze Stage Zoomem. Jedno z urządzeń nie resetuje się w tilcie. Ruszy się odrobinę i od razu przestaje (tak jakby silnik się wysprzęgla i nie przenosi napędu na pasek, jednocześnie go blokując). Zakres ruchu podczas resetowania jest taki, jakby włączona była blokada tilt. Po wyłączeniu urządzenia głową można swobodnie obracać, co gdy urządzenie pracuje jest niemożliwe - silnik blokuje ruch paska.

Pasek jest odpowiednio napięty, nic tutaj nie przeskakuje. Do silnika nie zaglądałem.

Gdy zada się głowie zmianę pozycji tilt, to słychać, że cośtam się w środku dzieje, ale ruch jest nieprecyzyjny i w bardzo małym zakresie.

Gdzie szukać przyczyny? Jest tam może jakiś czujnik blokady, który mógł nawalić? Albo to jakiś inna pospolita usterka możliwa do wyeliminowania na własną rękę? Zaznaczam, że nie znam się na elektronice.

2

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Sprawdź:
- połączenia na złączkach wiązek przy płytce.
- wiązki
- kostki PBL-(chyba) w podstawie

Jeżeli ktoś już próbował to naprawiać to mógł uszkodzić podstawki do których wchodzą  PBL.

P.S. Jeżeli masz drugie takie samo rządzenie to powinno pójść szybko

3

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Trzy podstawy.
Silnik
Driver silnika
Okablowanie

Kolejność dowolna szczególnie w starym zoomie

4

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Silnik terkocze i nie działa ciągle po zdjęciu paska. Spróbuję przełożyć z innego egzemplarza i coś będę wiedzieć więcej w kwestii poszukiwania sprawcy.

5

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Jeżeli silnik pan jest ten sam co tilt, to zamień wtyczki tych 2 silników, w ten sposób sprawdzisz driver silnika. Potem zostaje sprawdzić dokładnie wiązkę, z reguły jednak tam lecą kable. Silnik na końcu, nie siadają zaś tak często smile

6

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Witam
Spróbuj podmienić drivery na płycie (w podstawie).
Dwa są takie same od PANORAMY i od TILTU.
Zrób to przy wyłączonym zasilaniu
Jeśli nie poradzisz sobie i nie masz pojęcia o naprawie tego typu urządzeń to ratuje Cię serwis.
Polecam moje usługi
kdominiak@transcolor.pl

7

Odp: CP Stage Zoom - błąd tilt

Ja bym nie podmieniał przed sprawdzeniem okablowania , można uszkodzić drugi driver smile