1

Temat: Porównanie

Czym się różni polski realizator od zachodniego ?

2

Odp: Porównanie

Zachodniego traktują na równi z artystą, szanują jego pracę, czas, dietę, natomiast na polskiego patrzą z ukosa jak na robola targającego ubłocone graty, który pracuje przy scenie bo w młodości się nie uczył, na studia nie poszedł i lepszej pracy nie znalazł. Wiele osób sie z tym nie zgodzi, ale jako freelancer da się rożne zachowania organizatorów zauważyć. I nie mowię tu o dozynkach.

3

Odp: Porównanie

MateuszJ napisał/a:

Zachodniego traktują na równi z artystą, szanują jego pracę, czas, dietę, natomiast na polskiego patrzą z ukosa jak na robola targającego ubłocone graty, który pracuje przy scenie bo w młodości się nie uczył, na studia nie poszedł i lepszej pracy nie znalazł. Wiele osób sie z tym nie zgodzi, ale jako freelancer da się rożne zachowania organizatorów zauważyć. I nie mowię tu o dozynkach.

Mateusz,

a Twoim zdanie czyja to wina?  Promotora/organizatora czy realizatora który sobie na to pozwala?

4

Odp: Porównanie

Realizatora, który jak się postawi się temu co płaci to szef mu podziękuje. Z drógiej strony również jest to kwestia podejścia organizatora. Na to wszystko składa się wiele czynników, są tacy co i na powitanie zapraszają na kawę i rozmowę, dziękują po sztuce, ale są i tacy, co myślą ze jak tyle zapłacili to jeszcze świetlik ma im po kawkę skoczyć. Uwielbiam reakcje ludzi typu: "jak to potrzeba 5h na rozłożenie? W zeszłym roku tu był taki pan i w 30 minut to zrobił", "a to nie mół se pan w domu zaprogramować?" "Mój szwagier to ma taki sprzęt co sam świeci, nie trzeba przy nim siedzieć" jest jeszcze kilka perełek, ale to na inny temat;) VGC, odrazu mowię, że ja sobie na takie rzeczy nie pozwalam, roboty jest dosyć, wiec jak coś wypadnie to nic sie nie stanie. Gorzej gdy ktoś ma robotę na stałe i go wywalą...

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2014-03-19 17:55:14)

5

Odp: Porównanie

Między zagranicznymi ,niekoniecznie zachodnimi, realizatorami a rodzimymi , jest jedna zasadnicza różnica którą zauważyłem.
U zagranicznego artysty widać że "gwiazda" jest oświetlana. W wielu przypadkach u nas jest sytuacja że "gwiazda" oświetla. To nasówa mi się jako pierwsza myśl. Brak pokory i szacunku dla współpracowników  to podstawowa różnica między zagranicznym realizatorem. Takie są moje doświadczenia.

6

Odp: Porównanie

W sensie, że realizator oświetlenia czuje się gwiazdą..? Bo nie rozumiem.

Odp: Porównanie

Albo na zachodzie światło jest dopełnieniem całości, u nas kilka "zespołów" jest dopełnieniem do światła, bo same sobą nie prezentują nic...

Ostatnio edytowany przez Indiana-Jacewicz (2014-03-21 13:48:45)

8

Odp: Porównanie

nie da się tak po prostu tego porównac.    i tu i tu znajdziesz bardzo profesjonalnych a przy tym uprzejmych ludzi ,i tak samo buraków mających przeciętne pojęcie o tym co robią a uważających się za gwiazdy . i tu i tu  znajdziemy realizatorów którzy montują swiatło potem programują itp , lub takich którzy maja zza zadanie przygotowac plot , zrealizowac event i tyle !
jedno co na pewno różni Polskę od zagranicy to to ,że w Polsce bardzo dużo ludzi wybrzydza , ma byc taki sprzęt , takiej marki a nie innej.

Ostatnio edytowany przez bart_krk (2014-03-21 19:46:53)