1

Temat: lampy wyładowcze

Witam,
Wczoraj kupiłem Martin mac 250 entour. niestety żarówki w nich maja przepracowane ok.4000h. A są to philips msd 250. W sobotę mam imprezę i nie jestem w stanie ich tak szybko wymienic. Jakie mogą być konsekwencje? Czy zarówka moze wybuchnąć?

Ostatnio edytowany przez VICTOR (2014-02-13 23:11:22)

2

Odp: lampy wyładowcze

raczej głowy mają tyle przepracowane, lampy nie dożywają 4000h i eksplodują wcześniej wink

3

Odp: lampy wyładowcze

Nie powinna być to jakaś spektakularna eksplozja, żarówki różnie kończą żywot, raz poprostu się nie odpalają, czasami poprostu gasną i już więcej nie świecą, ale czasem potrafi taka strzelić. Akurat w konstrukcji Mac 250 nic nie powinno zaszkodzić, choć jest prawdopodobieństwo uszkodzenia "bebechów". Wg.  mnie nie ma się czego obawiać. Najwyżej pójdzie w koszty  lol    Poza tym na przyszłość: dobierajmy tematy postów zgodnie z problemem w nim poruszanym.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2014-02-14 01:37:17)

4

Odp: lampy wyładowcze

Hipoteza że te lampy mają po 4000 h może być trochę na wyrost.
Podejrzewam typowe dla Polski zjawisko - niekasowanie licznika lampy po wymianie lampy, co oznacza że nic nie wiadomo o tej lampie.
Gdyby ktoś pilnował tego aby po wymianie lampy kasować resetowalne liczniki czasu pracy i ilości zapłonów, to wiadomo by było w jakim stanie jest lampa.

5

Odp: lampy wyładowcze

Nie dla całej polski Kacper, nie dla całej

6

Odp: lampy wyładowcze

Dobrze napisałem. Napisałem "typowe", nie napisałem "całej". wink
W tym przypadku piszemy też "Polski" z wielkiej litery, bo tutaj jest to rzeczownik a nie przymiotnik. tongue

7

Odp: lampy wyładowcze

Kajam się tongue

8

Odp: lampy wyładowcze

Co najwyżej może uszkodzić odbłysnik.

9

Odp: lampy wyładowcze

Mam 2szt nowe 250 sylwania
Napisz na pogodzinach73@op.pl tanio sprzedam.