16

Odp: Wholehog III na sprzedaż

Bardzo dobra propozycja za tą kwotę! Kto szuka taniego rozwiązania nie ma się co zastanawiać.

Delay, Fade In, Wait, Fade Out...

17

Odp: Wholehog III na sprzedaż

kiju napisał/a:

Chamsys jest bardziej user friendly??? Wiekszej głupoty to ja nie słyszałem;-) Nie znam bardziej user friendly konsolety niz Hog.

Dla każdego "user friendly" znaczy co innego. Tutaj nie chodzi o filozofię pracy której po prostu trzeba się nauczyć, ale sztuczki i kruczki których cham ma multum i które ułatwiają życie od programowania po świecenie live.
Ja do chama nie mogłem się w ogóle przekonać dopóki nie zobaczyłem jak fajnie i szybko można na nim pracować.

Ostatnio edytowany przez avekamil (2014-02-15 21:59:57)

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

18

Odp: Wholehog III na sprzedaż

MateuszJ napisał/a:

To skoro chamsys jest bardziej friendly, to czemu transy używają hogów?

Bo Hog był sporo czasu temu przed Chamsysem i wtedy miał większe możliwości wyjść DMX za pomocą procesorów.

Odp: Wholehog III na sprzedaż

Wie ktoś czy w Hog 3 da się mapować matryce led? Tak jak w Chamsysie? Ewentualnie jeżeli nie to można skorzystać z media serwerów? Jeżeli to jedyna droga to czy taki Arkaos się nadaje?

20

Odp: Wholehog III na sprzedaż

Ok, chciałbym zakupić tego HOG'a, sprzedając mojego chamsysa, ale nie wiem, czy warto, stąd kilka pytań:

1.-czy w Hogu 3 jest pixel mapper tak łatwy jak w chamsysie (i czy wogóle jest)
2.-czy można zapisywać swoje palety, pozycje itp w jednym oknie layaut?
3.-czy na ekranach mogę odpalić okna excutorów z możliwością odpalania o określanym przez siebie czasem (czyli zapisuję pod exec pozycję i chcę       aby "wjechała" w określonym czasie fade, który np wybieram przez wystukanie go na klawiaturze (tak, jak to jest w pearl tiger avo- tzn w avo   executorami nazywam górną partię przycisków pod górnymi suwakami)?
4.-czy hogi 3 mogę łączyć ethernetami w celu synchronizacjii pliku show?
5.-czy w sofcie hog 3 mogę określić przycisk do danego playbacka, który jak w chamsysie służy do ustalania czasu tap to chase time?
6.-czy hog ma swój wizualizator? (a'la Magic Vis)?
7.-wracając do user-friendly- czy w hogu jest odpowiednik opcji FAN, która bardzo ułatwia tworzenie pozycji?
8.-czy HOG 3 ma wbudowanego UPS'a?

Czyli ogółem: warto przechodzić z Chama na Hoga? Pozdrawiam? Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje?.

EDIT: ucinanie postów przez Alę może wkurzać...

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2014-02-16 21:06:28)

21

Odp: Wholehog III na sprzedaż

MateuszJ napisał/a:

1.-czy w Hogu 3 jest pixel mapper tak łatwy jak w chamsysie (i czy wogóle jest)

Niestety nie ma

MateuszJ napisał/a:

2.-czy można zapisywać swoje palety, pozycje itp w jednym oknie layaut?

Tak.

MateuszJ napisał/a:

3.-czy na ekranach mogę odpalić okna excutorów z możliwością odpalania o określanym przez siebie czasem (czyli zapisuję pod exec pozycję i chcę       aby "wjechała" w określonym czasie fade, który np wybieram przez wystukanie go na klawiaturze (tak, jak to jest w pearl tiger avo- tzn w avo   executorami nazywam górną partię przycisków pod górnymi suwakami)?

Nie można tego robić, ale za to możesz szybko edytować czas wejścia w zapisanej pamięci.

MateuszJ napisał/a:

4.-czy hogi 3 mogę łączyć ethernetami w celu synchronizacjii pliku show?

Tak

MateuszJ napisał/a:

5.-czy w sofcie hog 3 mogę określić przycisk do danego playbacka, który jak w chamsysie służy do ustalania czasu tap to chase time?

Tego nie wiem ( pracuje na roadhofu gdzie jest to realizowane trochę w odmienny sposób )

MateuszJ napisał/a:

6.-czy hog ma swój wizualizator? (a'la Magic Vis)?

Swojego dedykowanego nie ma.

MateuszJ napisał/a:

7.-wracając do user-friendly- czy w hogu jest odpowiednik opcji FAN, która bardzo ułatwia tworzenie pozycji?

Tak jest.

MateuszJ napisał/a:

8.-czy HOG 3 ma wbudowanego UPS'a?

Z tego się orientuje to nie ma smile Ale mogę się mylić.

MateuszJ napisał/a:

Czyli ogółem: warto przechodzić z Chama na Hoga? Pozdrawiam? Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje?.

Ja osobiście nie przesiadłbym się na hog3 z czegoś powyżej winga.

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg

22

Odp: Wholehog III na sprzedaż

UPS jest, ale służy tylko do zapisania show i prawidłowego wyłączenia Hoga. Tap tempo nie ma. Jest pewna sprytna sztuczka, pozwalająca zadać czas z klawiatury. Reszta odpowiedzi się zgadza.
Rozmieszczenie klawiszy - mistrzostwo świata w ergonomii.

23

Odp: Wholehog III na sprzedaż

Odnawiam temat -zostało nam jeszcze kilka konsolet.