Temat: MagicVis

Witajcie! Tak, to znowu ja? Czy ktoś z was miał już do czynienia z łączeniem konsoli/pc z wingiem i laptopa pod LAN i odpalania - nazwijmy to "remołt" visualisator? Po (wg producenta poprawnej) konfiguracji w ustawieniach adresów IP itp. Odpalam ChamSysa i MagicVis na drugim komputerze, wlaptopie z wizualizatorem wchodzę w preferencje, network- chose console to connect i wybieram z listy moją konsolę. Zatwierdzam i nic.. po zamknięciu okna preferencji w pasku programu nadal ukazuje się napis informujący, że MagicVis poszukuje konsol do podłączenia. O co chodzi? Proszę o pomoc. Nie sądzę, żeby to była wina konfiguracji (głowy nie dam uciąć), lecz na jeśli łaska proszę o zestawienie poprawnych konfiguracji najlepiej w PrtScr z ekranów.

EDIT: znowu zjadło.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-11-15 20:14:47)

2

Odp: MagicVis

Trudno stwierdzić co robisz nie tak. Nie podałeś jak to jest skonfigurowane, jaka konsole czy Wing, jakie IP ustawiłeś itd..
Robiłem tą operację wielokrotnie i nie mam żadnych problemów. Może masz włączone firewall?
Podaj więcej informacji co i jak masz skonfigurowane.

3

Odp: MagicVis

Ok, jutro rano wrzucę printy itp

4

Odp: MagicVis

I jak poszlo ?

5

Odp: MagicVis

Chwilę...:) stół był kilka dni na wypożyczeniu, dziś postaram sie wrzucić screeny.

6

Odp: MagicVis

Podepnę się pod temat. Kombinuję z połączeniem MagicQ + MagicViz na tym samym komputerem. Jako kontroler MaxiWing. Na komputerze zainstalowana karta Loopback i ustawiony na niej adres 2.0.0.1 (maska 255.0.0.0) Ustawienia MagicQ Ip: 2.0.0.2 (maska 255.0.0.0). MagicViz nie widzi MagicQ. Firewalle wyłączone. Jakieś pomysły?

7

Odp: MagicVis

Czyli chcesz magicVis na tym samym kompie co mq odpalić? Sueć tu nie ma nic do rzeczy, odpaliasz MagicQ(inc Vis) i w prawym górnym rogu klikasz Vis.

8

Odp: MagicVis

Co za banał.... aż wstyd smile Wielkie dzięki!