Temat: Problem z monitorem!

Witam serdecznie. Korzystam z MagicQ PC na laptopie i mam ostatnio pewien problem, mianowicie zakupiłem do niego drugi monitor dotykowy, by móc pracować na dwóch niezależnych oknach, ale nie mogę dojść jak uruchomić drugi monitor w programie. Prosiłbym o pomoc jak to zrobić.

2

Odp: Problem z monitorem!

Klasyka przy kupowania "jakichkolwiek" monitorów dotykowych. Sterowniki tych monitorów zwykle nie przewidują zestawów wielomonitorowych. Właśnie dlatego my sugerujemy monitory ELO - bo one działają, również w zestawach wielomonitorowych.

3

Odp: Problem z monitorem!

Jeśli chodzi o ten drugi monitor to go na kompie uruchomiłem i działa mi on jako drugi niezależny tylko kwestia programu co trzeba byłoby zrobić i gdzie w opcjach pozmieniac by i na drugim monitorze program wyświetliło.

4

Odp: Problem z monitorem!

Klasyka przy kupowania "jakichkolwiek" monitorów dotykowych. Sterowniki tych monitorów zwykle nie przewidują zestawów wielomonitorowych. Właśnie dlatego my sugerujemy monitory ELO - bo one działają, również w zestawach wielomonitorowych.

Proszę... wszystko siedzi w sterownikach.

Witam serdecznie. Korzystam z MagicQ PC na laptopie i mam ostatnio pewien problem, mianowicie zakupiłem do niego drugi monitor dotykowy, by móc pracować na dwóch niezależnych oknach, ale nie mogę dojść jak uruchomić drugi monitor w programie. Prosiłbym o pomoc jak to zrobić.


Jak to niezależnie?
Jak chcesz wyodrębnić okna z magicq?
Magicq jest przystosowany do jednego okna, co chcesz robić na drugim?
Jeżeli np. chcesz na jednym oknie chama, a na drugim MagicVis, to w preferencjach rozdzielczości windowsa zaznaczasz, że drugi ekran ma być rozszerzeniem pulpitu i łapą przeciągasz np. wizualizator na drugi ekran.
Nie mżesz przecież zrobić dwóch kursorów w czystym windowsie i używać ich jednocześnie, a za razem równolegle.


Kacper, przyjmij, że grandma i elo to nie wszystko, sam korzystam z rozwiązań np. DELL'a i jestem w 100% zadowolony, nie mówiąc już o Samsungu, acerze i wielu innych robiących fajne produkty dotykowe.

Właśnie dlatego my sugerujemy monitory ELO

My? To znaczy kto?

Myślałem, że to forum, jak nagłówek głosi:

realizatorów i techników

a nie "sugerujących" firm.
Jak tak dalej pójdzie, to na pytanie jak wymienić wyświetlacz w Mac300 pojawi się odpowiedź: "Sugerujemy kupić nowego, mamy aktualnie promocję na sprzęt używany." A kolejna firma: "My sugerujemy wymienić stare głowy na nowe, przynieś do nas swoje stare, a otrzymasz 5% rabatu..."

5

Odp: Problem z monitorem!

KacperP - kolega pyta jak uruchomić 2gi ekran w MagicQ PC więc jeśli mu działa monitor w systemie to powinien działać w MQ PC. Co nie zmienia faktu, że ELO to ELO. Ale są też tańsze rozwiązania, które działają tylko sam monitor jest niższej klasy.

krzysiek19...6
1. Nie piszesz jaki syst. oper.? jaka wersja MQ PC, jaki Wing podłączony czyli nie mamy żadnej informacji o Twoim systemie.
2. Rozumiem, że robisz wszystko jak w instrukcji i nie działa? To napisz co ustawiłeś wg instrukcji i w którym punkcie masz problem.

Ostatnio edytowany przez makon (2013-12-04 13:09:30)

6

Odp: Problem z monitorem!

MateuszJ -  w MQ można korzystać z więcej niż jednego ekranu! Proszę nie wprowadzaj zamieszania.

7

Odp: Problem z monitorem!

Makon nie napisałem ze sie nie da, owszem da sie, napisałem ze jest przystosowany do jednego. To znaczy, ze wszystko co chcesz robić na nim zrobisz w jednym oknie (mam na myśli jednym monitorze). Wierz mi, na chamie pracuje sporo czasu i wiem co i jak. Jeżeli w mq była by konieczność stosowania na raz więcej niż jednego okna (zależy od świetlika) to producent zrobił by choć jeden model konsoli z przynajmniej 2 monitorami... Wyprowadzam z zamieszania.

8

Odp: Problem z monitorem!

MateuszJ napisał/a:

Proszę... wszystko siedzi w sterownikach.


O ile rzeczywiście jest. Wtedy co innego. Za dużo widziałem "tanich i dobrych" monitorów które tego nie mogły. Stąd mój sceptycyzm. Nie zawsze również możliwości konfiguracji wystarczają.
Czasem trzeba dodatkowego dotknięcia aby w ogóle przełączyć aktywny pulpit na drugi ekran, bo tak sterownik napisano na stałe. Przy używaniu oprogramowania na PC na dwa lub więcej monitorów jest to BARDZO BARDZO irytujące, bo w konsolecie tak się to nie zachowuje.

MateuszJ napisał/a:

Kacper, przyjmij, że grandma i elo to nie wszystko, sam korzystam z rozwiązań np. DELL'a i jestem w 100% zadowolony, nie mówiąc już o Samsungu, acerze i wielu innych robiących fajne produkty dotykowe.


No i fajnie, ale nie na tym rzecz polega.
Tyco Electronics żyje z monitorów dotykowych i jest to ich podstawowa oferta produktowa. Ich monitory są zrobione pod intensywną eksploatację, gdzie ekran robi za klawiaturę np. kasy fiskalnej supermarketu przez kilkanaście godzin dziennie.
Czy inne firmy robią aż tak wytrzymałe panele dotykowe? Nikt u nas nie ma powodu z góry zakładać że "tak", a potem się tłumaczyć z obietnic na zapas.
Było DUŻO sytuacji gdy klient sam wybrał i kupił monitor w zwykłym sklepie a potem przychodził z pretensją, że nie działa mu tak dobrze jak u nas na monitorze ELO.

MateuszJ napisał/a:

My? To znaczy kto?

 
Ja akurat wyjątkowo mam napisane dla kogo pracuję. smile
Uważam że to uczciwe podejście.

MateuszJ napisał/a:

Jak tak dalej pójdzie, to na pytanie jak wymienić wyświetlacz w Mac300 pojawi się odpowiedź: "Sugerujemy kupić nowego, mamy aktualnie promocję na sprzęt używany." A kolejna firma: "My sugerujemy wymienić stare głowy na nowe, przynieś do nas swoje stare, a otrzymasz 5% rabatu..."

Fajna teoria spiskowa, ale niesprawiedliwa smile
Sprzedajemy części zamienne jako ktoś chce takową kupić i może sam eksperymentować na własną odpowiedzialność.
Jeśli ktoś się nie czuje na siłach i/lub wiedzy co do tej przykładowej wymiany to raczej sugeruję serwis, a nie kupno nowej.
A tak swoją drogą gdybyśmy mieli MAC 300 na stanie to szybko by poszły bez takich podchodów.

makon napisał/a:

KacperP - kolega pyta jak uruchomić 2gi ekran w MagicQ PC więc jeśli mu działa monitor w systemie to powinien działać w MQ PC.

Faktycznie nie zrozumiałem intencji. Pytanie było o "drugi monitor" w znaczeniu "drugi ekran/okno programu" stąd nieporozumienie.

9

Odp: Problem z monitorem!

MateuszJ napisał/a:
Jak tak dalej pójdzie, to na pytanie jak wymienić wyświetlacz w Mac300 pojawi się odpowiedź: "Sugerujemy kupić nowego, mamy aktualnie promocję na sprzęt używany." A kolejna firma: "My sugerujemy wymienić stare głowy na nowe, przynieś do nas swoje stare, a otrzymasz 5% rabatu..."
Fajna teoria spiskowa, ale niesprawiedliwa smile
Sprzedajemy części zamienne jako ktoś chce takową kupić i może sam eksperymentować na własną odpowiedzialność.
Jeśli ktoś się nie czuje na siłach i/lub wiedzy co do tej przykładowej wymiany to raczej sugeruję serwis, a nie kupno nowej.
A tak swoją drogą gdybyśmy mieli MAC 300 na stanie to szybko by poszły bez takich podchodów.

Hehe, oj Kacper Kacper, znowu zrozumiałeś to zbyt dosłownie? smile Czego to Wy nie sprzedajecie smile

10

Odp: Problem z monitorem!

Moze jestem i poczatkujacym uzytkownikiem ale z tego co sie zorietowalem to do chama mozna podpiac w sumie ze 4 monitory, ale moge sie mylic z iloscia. Korzystam z najnowszego oprogramowania, bez zadnej konsolety tylko na samej przejściówce USB-DMX pracuje. Chodziło mi coś takiego, może głupi przykład podam, ale np. coś takiego zrobić by na jednym monitorze mieć główne okno (grupy,pozycje, kolory i bramy) a na drugim np. EXECUTOR lub coś innego ustawić np. Cue Stage

Ostatnio edytowany przez krzysiek198286 (2013-12-04 16:02:18)

11

Odp: Problem z monitorem!

Rozumiem co chcesz zrobić, ale nie wiem gdzie utknąłeś z konfiguracją. Próbowałeś skorzystać z instrukcji? Napisz co się udało zrobić to pomogę.

12

Odp: Problem z monitorem!

Problem też z tym że nie mam instrukcji do tego, próbowałem szukać w necie ale ciężko i tak kombinowałem z tego co gdzieś tam niektórzy opisywali po swojemu ale nic z tego nie wychodziło sad

13

Odp: Problem z monitorem!

Jak będziesz dostępny na forum to daj znać mi smsem to popiszemy bo jak narazie to się mijamy aktywnością na forum. Mój numer 500449122 Napisz mi dmx i będę wiedział że to ty wtedy i ja się postaram wejść na forum.

14

Odp: Problem z monitorem!

Masz może gg lub inny komunikator to by nam mniej czasu zajęło jak przez forum?
Może przez Fejsa jeśli masz???

Super, rozwiązujcie sobie problemy za plecami, a poźniej znajdzie się kolejny gość z tym samym problemem i założy jeszcze jeden post bo z tego nic się nie dowie.

Ostatnio edytowany przez Mateusz (2013-12-04 17:02:00)

15

Odp: Problem z monitorem!

Słuchaj, może być i tutaj niema najmniejszego problemu, tylko chodziło mi o kontakt z kolegą żeby dał mi znam na tel kiedy będzie dostępny by móc z nim popisać.