1

Temat: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Witam serdecznie,
jak w temacie... kochani czy ktoś miał okazję porównać obydwie głowice? Każda ma 36x3W, podobne paramatry ale cena różni się dwukrotnie... chcę kupić kilka sztuk i tu rodzi się pytanie - czemu mam wydać parę tysięcy więcej skoro FL101 jest połowę tańszy.

Bardzo proszę o info.
Tomek

2

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Bierz FLa. Niczym się to nie różni poza minimalną różnicą w kącie świecenia oraz ceną oczywiście.
Kto handluje ADJ mówi, ze one mają lepszą elektronikę niż flash ale to i tak jest klepane na jedno kopyto.

3

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Witam,
dzięki za info. Powiem tak - świeciłem kumpla Inno Colour na 3 koncertach i było SUPER. Nie znam natomiast FLa stąd pytanie... jeżeli różnią się tylko producentem i ceną no to rewelacja. Miał kolega może możliwość porównania? Najlepiej byłoby oczywiście postawić obydwie obok siebie...

Tomek

4

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

A to się takie urządzenia porównuje? I są SUPER? Ja jeszcze nie widziałem nic FLa "SUPER". Jasno należy określić, że tego typu produkty to największy syf! Pewnie ma swoje zastosowanie ale jest to ciągle najniższych lotów produkt.

5

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Porównywałem ostatnio belki RGB Fl i ADJ. Zdecydowanie, jakościowo ADJ.

Michał Bystrzycki
--------------------

6

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Bo typową metodą w Polsce jest porównanie cen zakupu a nie całkowitego kosztu użycia. Potem jest ciągłe dorzucanie pieniędzy do tego, bo często "coś tam coś tam" się dzieje, trzeba kombinować bo poszczególne egzemplarze zaczynają różnie świecić itd.

7

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

???? Dlaczego "największy SYF"? Co to znaczy? Nie działa? Nie świeci? Nie da się tym sterować? Co masz na myśli? Tylko Mac lub Robe są OK a reszta to syf? Nie za bardzo kapuję... myślę, że wyjaśnienie należy się WSZYSTKIM forumowiczom co jest SI a co jest syfem. Ja zawsze myślałem, że SYF to jakiś Zig-Zag kupiony na aukcji święcący bez sensu w sufit  w Remizie. Czekamy w takim razie na wypowiedź.

Co jest Syfem na zdjęciu w załączniku.
Tomek

Post's attachments

_DSC0050.JPG
_DSC0050.JPG 124.14 kb, 7 downloads since 2013-10-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

8

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Pewnie chodziło o wykonanie i awaryjność.

Michał Bystrzycki
--------------------

9

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Nie rozumiem o co chodzi ze zdjęciem. Bez sarkazmów wytłumacz mi proszę.

10

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Awaryjność! Powtarzalność urządzeń (tzn. jej brak) - w Ledach na 20szt będą min. 3 różne barwy świecenia, kąty itp., różne kolory z RGBW świecą różnymi kątami. Bo przecież nie ma znaczenia, że czerwony świeci wąsko a biały szeroko - może to dla kogoś nie ma znaczenia albo tego nie widzi. Najniższej jakości elektronika odpowiadająca za kalibrację (raczej jej brak) PAN/TILT, ustawisz pozycję a urządzenie później świeci troszkę obok;).  Słaba optyka, np. dla każdego gobo (z 1 tarczy) dla danego urządzenia należy "troszeczkę" poprawić focus. Sieją bałagan po DMX itd. itd. dużo jeszcze tego. To tyle wyjaśnieniem określenia co to jest syf (dla urządzeń oświetleniowych).
PS. Nie mówię, że nigdy nic na tym nie robiłem, ale takie mam doświadczenia stąd moja opinia o FL.

PS Wcale nie mówię, że tylko Martin i Robe są ok (osobiście nie jestem fanem Robe), jest kilka firm, które produkuje lepszy i gorszy ale nie jest to FL.

Ostatnio edytowany przez makon (2013-10-13 19:42:06)

11

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Nie dociera do mnie.... PANOWIE prosiłem o opinię ne temat tych dwóch konkretnych modeli sprzętu. Nie pytałem o Mac, Robe czy nawet JB Sparx 7, itp. PYTAM o sprzęt "niszowy" ale oczekuję konkretnej odpowiedzi dotyczącej TYLKO I WYŁĄCZNIE danego tematu a nie wieczornych pogawędek dla nudzących się w chacie kolesiów. Sorki ale albo to jest forum dla fachowców Z FACHU polskiej estrady albo kolejny PUDELEK...

Proszę o info tylko od kogoś znającego temat - szkoda mi czasu na pogawędki o pierdołach... poza tym może inni też będą szukali podobnego zagadnienia a dostaną tylko kilka stron "piep....nia" bez sensu i o niczym. PROSZĘ o nie udzielanie się w temacie osób nie mających pojęcia o temacie rozmowy.

Z góry dzięki
Tomek

12

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

To wg kolegi FL jest w końcu dobry, czy nie dobry? Nie wiem po cholerę bijecie pianę, ktoś chce tanio to kupuje tanie, świeci krótko i częściej wymienia na inne tanie, chyba że za ten czas dotrze do niego jak to wygląda w praktyce. Wiadomo, że LED z FL świeci, LED z ADJ też świeci, tak jak i również świeci LED od Martina czy ROBE. Pytanie jak to świeci i jak długo. Tyle w temacie

13

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Nie znam Fl 101, ale robiłem kiedyś na czymś takim : http://www.flash-butrym.pl/mobile/pl/p/ … W-WASH/119 dupy nie urywa, ale jak na dwa koła to daje radę, choć pamiętam że na kontrze zawiesili ich sześć z czego jedna co chwile gasła bo wentylatorek chłodzenia się popsuł. Flash ma swoje fazy typu, żeby móc programować kolory to po włączeniu głów trzeba im wszystkim podciągnąć wartość "tarczy" kolorów na max i z powrotem. Mimo wszystko wydaje mi się, ze adj może okazać się lepszy, ze względu na jakość wykonania, co potwierdza ich model "sharpy" pod tytułem vizi beam na wyładowczym osramie v5. Flash kojarzy mi się z dobrymi listwami Led typu fl672

14

Odp: BEAM 36x3W_FL101 vs ADJ Inno Colour

Z mojego doświadczenie. Nie jeden raz miałem dwie głowy postawione lub powieszone obok siebie. Opinia:
FL-wolniejszy; głośniejszy; słabiej świeci(diody niby tej samej mocy ale gorszy gatunej); większa awaryjność(elektronika wariuje, diody siadają, sterowanie pada); brak gwarancji na diody(tego nie jestem pewien ale jeszcze niedawno tak było); gorsza jakość wykonania.

Osobiście zakupiłbym ADJ

Pozdrawiam