Temat: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Witam,
Mam pytanie odnośnie zamiany żarówki w tej głowie w oryginale siedzi Osram HTIŸ
575W/D5/56.
Czy mogę jako zamiennik użyć HMIŸ
575 W/DXS

Oczywiście wymaga to trochę przeróbki ale nie dużo a oszczędność przy 4 szt jakieś 800zł.

2

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Jakie przeróbki? "Niedużo" czyli co? To inne lampy z trochę innymi parametrami pracy i innymi wymiarami.
Co ta przeróbka miałaby dać?
O jakiej głowie mowa?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-09-21 00:47:35)

3

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Jeżeli chodzi o przeróbkę to fizycznie powiększenie z 95 do 115mm mocowania i tyle
Głowy to GLP

4

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Domyśliłem się że to ma być adaptacja do innego typu lampy. Naprawdę.
Jestem ciekawy "dlaczego?". Jaki jest cel takiej przeróbki?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-09-24 07:34:41)

5

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Koszt 1szt 620zł czyli set do moich głów 2480zł
W przypadku 575 DXS 230zł więc rachunek jest prosty
Z tego co wyczytałem za zachodnich forach to wartośći są podawane plus minus i odnoszą się przeważnie do prądów napięcia.
Fizycznie muszę przewiercić dwa otwory 12mm i założyć izolator i tyle pracy przy przeróbce.
Z założenia bańka musi być idealnie w osi i około 1/2mm od pierwszego szkła.
Ingerując fizycznie mogę powrócić do wersji pierwotnej więc nie zniszczę sprzętu.

6

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Jest jeszcze to, że ta druga lampa ma większą bańkę.
Nawet jak jest zmieniona oprawka, to nie wiadomo jak się zachowa zapłonnik i statecznik.
"Nie zniszczę sprzętu" nie jest takie gwarantowane.

Ostatnio edytowany przez KacperP (2013-09-24 14:57:00)

7

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Przed przeróbkami należy zasięgnąć nieco informacji o lampach wyładowczych.  HTI jest lampą szybkiego startu druga natomiast to standardowa żaróweczka o długim czasie startu.  Lampy mogą być zasilane AC lub DC to oznacza, że nie mogą być stosowane zamiennie. Różnią się między innymi elektrodami, zastosowanie innego typu napięcia powoduje bardzo szybkie zużycie lampy.  Jeśli założysz zwykłą lampę zamiast Hot restrike, bez zmian w oprogramowaniu urządzenie będzie próbowało odpalić lampę tak jak HSR. Co bardzo często powoduje wystrzelenie żarówki i rozwałkę całej latarni lub samego reflektora.

8

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

cool
No to jaki problem odpalać żarówkę ze stołu - niejeden by robił to z drabiny za prawie 400 pln od sztuki... Będą riderowe po przeróbce ?

9

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

No problem, bo ze stołu to dajesz lampie sygnał odpalenia, a całą procedurą steruje elektronika urządzenia, dopasowana do danej żarówki. No ale owszem - przy możliwym rozerwaniu głowy po wybuchu żarówki, lepiej stać przy stole  big_smile

Riderowa jest fixtura w dobrym stanie technicznym i z wszystkimi częściami oryginalnymi (przewidzianymi przez producenta/od producenta). Po wstawieniu innej lampy nie licz na tą samą temperaturę barwową oraz odwzorowanie barw, jasność odpowiednią dla typu urządzenia, modelu. Jak ktoś układa ridery wiedząc po co to robi, to zauważy.

10

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Głowy zrobione
Dwie imprezy za nimi 20 godzin pracy
Nic sie nie dzieje wszystko zapierdziela jak trza.

11

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

A jeszcze jedno ridery mnie nie obchodzą sam oświetlam swoje imprezy

12

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Ridery Cię nie obchodzą powiadasz, robisz konstrukcje typu DIY, świecisz swoje imprezy sam... Czas chyba zarejestrować się na Elektrodzie smile Ale spoko, że się udało, napisz za jakiś czas ile lampy wytrzymały cool

13

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

artis-sound napisał/a:

Ridery Cię nie obchodzą powiadasz, robisz konstrukcje typu DIY, świecisz swoje imprezy sam... Czas chyba zarejestrować się na Elektrodzie smile

W takim razie chyba tez przeniosę się na elektrodę.

Michał Bystrzycki
--------------------

14

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Jestem na elce
ale tam jest pełno dzieciaków więc nie wchodzę tam za często.
Co do zarówek to pociągną jak oryginały mają dłuższą żywotność o 250h.
A i jeszcze zastosowałem porządny radiator a nie dwie mikroskopijne blaszki.

15

Odp: zmiana żarówki Osram HTIŸ 575W/D5/56.

Do kolegi KESO
Obydwie lampy zasilane są prądem zmiennym.
Przepracowały już 50godz i nadal jest wszystko ok.