Temat: Monitor dotykowy NEC

Mam problem z dotykowym monitorem NecAccuSync  AS191WM. Mianowicie po zainstalowaniu sterownikow w Vector Orange moge korzystac z opcji dotykowej na tymze monitorze lecz dziala on jako zwykla myszka. Zeby uscislic nie dziala on w obrebie dodatkowego monitora a tylko w obrebie podstawowego. Jest jakas opcja do zaznaczenia czy coś? Przyznam ze siedzialem pol dnia i nic nie wymyslilem.  Prosił bym o pomoc. Z góry dziękuje.

2

Odp: Monitor dotykowy NEC

Sterownik matrycy dotykowej działa z założeniem że pracuje na ekranie podstawowym, co w przypadku podłączenia do Vectora Orange oznacza główny ekran na samej konsolecie.
Kiedyś miałem z NEC-ami do czynienia i pamiętam że miały dość żałosne sterowniki które nie dawały cywilizowanej możliwości wybrania po ludzku ekranu którego dotyczy monitor dotykowy.
W przypadku zestawu z Vector Green lub Orange trzeba było kombinować w Windows na Vector i ustawić że podłączony ekran zewnętrzny jest podstawowym ekranem Windows.
Ten NEC to był specjalnie kupiony do tego Vectora?

A może jest już dostępna gdzieś opcja wyboru ekranu w ustawieniach sterownika?

Ostatnio edytowany przez KacperP (2011-05-06 10:30:18)

3

Odp: Monitor dotykowy NEC

nie ma znaczenia ... ja testowałem opcję z dwoma różnymi monitorami dotykowymi i cały czas był ten sam problem.
Ze działał tylko jeden.. jako dotykowy

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

4

Odp: Monitor dotykowy NEC

krzyzak napisał/a:

nie ma znaczenia ... ja testowałem opcję z dwoma różnymi monitorami dotykowymi i cały czas był ten sam problem.
Ze działał tylko jeden.. jako dotykowy

Jakimi konkretnie monitorami? Podkreślam że to problem sterowników matrycy dotykowej jakie NEC dostarczył.
Podejrzewam że NEC ma jakiegoś dostawcę nakładek dotykowych i większa ilość producentów używa tego samego szajsu.
Dla porównania ELO mają własne panele i bardzo dobre sterowniki w których jest przewidziana praca wielomonitorowa i różnorodne rozdzielczości. Z Vectorem działało znakomicie.

5

Odp: Monitor dotykowy NEC

LG i elo

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

6

Odp: Monitor dotykowy NEC

No niestety był kupiony do tego stołu...czyli co? dupny monitor jednym słowem rozumiem i jak nei znajde strownikow jakichs super to nie zadziala?

7

Odp: Monitor dotykowy NEC

Nie sądzę aby były dostępne inne sterowniki jak te dostarczone z monitorem. Jeśli nie da rady znaleźć w nich opcji wyboru obsługiwanego ekranu, to jedyny sposób to zmiana ekranu głównego Windows na ekran wyświetlany na monitorze zewnętrznym.

8

Odp: Monitor dotykowy NEC

z tego co ja miałem problem to producent sterownika był ten sam i co ciekawe aplikacja obsługująca tylko w innej wersji .
Po mimo tego że ustawiałem że są dwa monitory itd.. to zawsze działał jeden.

Najtańsze radiotelefony MOTOROLA tylko dla branży " rozrywkowej "
Sprawdź i zapytaj www.x-art.pl

9

Odp: Monitor dotykowy NEC

Problem dotykowego NEC'a rozwiązany. Mam od dłuższego czasu problem z głównym ekranem w pomaranczce. Otóż dotyk czasem działa czasem nie. Problem występuje od dawna .był w serwisie "naprawiony" ale juz przy pierwszej realizacji wrócił problem. Co proponujecie?

Ostatnio edytowany przez takisam (2013-08-14 16:41:36)

10

Odp: Monitor dotykowy NEC

A jest ponownie zainstalowany sterownik do tego NEC?

11

Odp: Monitor dotykowy NEC

Nie od NEC'a nie ma sterow. To nie jest kwestia tego NEC'a bo był problem juz przed jego połączeniem..

12

Odp: Monitor dotykowy NEC

Coś uniwersalnego z ELO by nie podeszło ? Może się uda..