Temat: jaki plik do bitmapy?

W jakim pliku musi być zapisana animacja/film by móc ją wyświetlić na bitmapie?
ps. Ma2

2

Odp: jaki plik do bitmapy?

Bitmapa to raczej obraz - Rozszerzenie bmp . Np. Strzałki plus efekt przewijają w lewo....  W rezultacie strzałki przewijają w lewo.

3

Odp: jaki plik do bitmapy?

czyli efekty wyświetlane na sunstripach idą już przez media serwer?

4

Odp: jaki plik do bitmapy?

Nie koniecznie.... Wystarczy zrobic layher układając siatkę z dimerów (układasz obraz z tego co używasz np. 20x sunstripe w pionie jeden obok drugiego)  bedzie to siatka o wymiarach pixeli 20x10 i na to wkładasz np bitmape kreski pionowej. Wymiarujesz ją w opcjach bitmapy do potrzebnego wymiaru dodajesz efect np. W lewo i pionowa kreska na stripach biega od lewej do prawej po stripach. To samo tyczy się rgb wtedy mamy kolorowy obraz.
Jest to mizerne przy małej ilości pixeli

W ten sposób robie np. Ef na jaragach

Ostatnio edytowany przez vandj (2013-08-22 14:18:06)

5

Odp: jaki plik do bitmapy?

Jeśli chce się wyświetlać film, to trzeba użyć media serwera. Wprost z grandMA2 można tylko wyświetlać obrazek używając efektu bitmapowego. Obrazek może się ruszać, ale nadal jest to obrazek a nie film.

6

Odp: jaki plik do bitmapy?

gifów nie łyknie ?

7

Odp: jaki plik do bitmapy?

*bmp. tylko i wyłącznie. I trzeba się cieszyć że od kilku wersji łyka z przez USB smile

8

Odp: jaki plik do bitmapy?

im bardziej poznaj ten stół, tym bardziej zastanawiam się nad czym tu si tak zachwycać hmm

p.s. nie, nie wypisujcie mi, że to duży system który można spiąć sieciowi, otworzyć wiele sesji i edytować to samo show - normalny użytkownik nie potrzebuje tego smile

9

Odp: jaki plik do bitmapy?

1. Makra
2. System kształtował się przy pracy nad dużymi sztukami i podstawowe rzeczy robi się znacznie sprawniej. To czym są te "podstawowe rzeczy" w grandMA2 jest znacznie szerszym pojęciem niż się człowiek zwykle spodziewa.

10

Odp: jaki plik do bitmapy?

no to zgadzam się z artmajster...
ale MA2 to najlepszy system na świecie, dopracowany, super praca w sieci, szybka edycja itd..
Tylko szczerze to mam gdzieś to, "że jest szerszym pojęciem niż się człowiek zwykle spodziewa"... chcę zrobić coś sprawnie szybko i to od zera na pustym stole!
Ale Kacper zawsze ma wytłumaczenie, bo spędził na sztukach programując różne stoły lata świetlne i doskonale nas rozumie wink

Tak jestem uszczypliwy, bo już nudne jest wciskanie wszystkim, że MA to jedyny słuszny system w tym kraju. Istnieje kilka innych, które są godne polecenia, dużo tańsze i w 100% zaspakajają potrzeby nawet wymagających użytkowników.

11

Odp: jaki plik do bitmapy?

makon napisał/a:

Tak jestem uszczypliwy, bo już nudne jest wciskanie wszystkim, że MA to jedyny słuszny system w tym kraju. Istnieje kilka innych, które są godne polecenia, dużo tańsze i w 100% zaspakajają potrzeby nawet wymagających użytkowników.

Podpisuje się pod tym smile

W sumie wiedzą to wszyscy użytkownicy np: chamsys'a lub hog'a smile

http://www.galeriaotwock.waw.pl/avekamil/jeb.jpg