Temat: hot spot

Panowie czy słusznie główkuję, że ustawiając hot spota po wymianie lampy najsilniejszy punkt powinien wypadać w centrum plamy?

2

Odp: hot spot

Tak głosi legenda wink

3

Odp: hot spot

Na środku, a na dodatek należy go spłaszczać wink
Po kilku praktycznych zabawach polecam Fixture Beam Analyzer.
Tak - nie jest darmowy, tak - sprzedaje go Martin (czyli i LTT), ale komfort i pewność ustawiania jest niezrównana.
Patrzy się wtedy na kolorową mapę na ekranie kompa, a na ścianę patrzy za nas kamerka.

4

Odp: hot spot

ile sobie liczycie, tak pi razy oko, za taki gadżet?

5

Odp: hot spot

Nie tyle "my" co Martin sobie liczy. wink
To licencja na program i filtry z uchwytem na kamerkę logitech 9000 pro.
Podstawowa cena bez zniżek to ok 4400 netto. W razie zgubienia/zepsucia filtrów można je dokupić za ok 700.

6

Odp: hot spot

thx.
Zakładając jednak iż owego cudeńka nie posiadam to mój tok rozumowania jest właściwy wink

Ostatnio edytowany przez kajmar888 (2013-08-09 10:18:14)

7

Odp: hot spot

Czy z FBA czy bez, taktyka ta sama.
Jednak "wyrwałem się" z FBA, bo to zaczyna robić kolosalną różnicę gdy mamy cały zestaw głów do wyregulowania.
"Na oko" często widać co innego jak w obrazie z kamery, bo łatwo "prześwietlić" sobie siatkówkę i widzieć plamę jeszcze wiele minut po.

8

Odp: hot spot

właśnie jestem na etapie dochodzenia do siebie po regulacji hot spotów w 700 wink

9

Odp: hot spot

A ja jakiś czas temu bawiłem się w regulację lampy oraz pomiar Vipera, który jest ok 2 razy silniejszy.
Widać było dokładnie kiedy jest hotspot na środku i kiedy jest najwięcej światła.

10

Odp: hot spot

Witam. Jest taki stary sposób - kantszkiełko. Jest to szkło z filtrem ND. Działa podobnie do okopconego szkiełka przy oglądaniu zaćmienia słońca. Różni się od niego tym, że jest równomiernie przyciemnione. Można je kupić w sklepach fotograficznych.
Ja robię to tak - ma na białej ścianie narysowane 3 koła - mają wspólny środek, ale każde jest większe od poprzedniego. Naprzeciwko nich stawiam pod kątek prostym do środka dany reflektor, lub głowę i sprawdzam plamę świetlną na trzech różnych zoomach i focusach(patrząc przez kantszkiełko) - dzięki temu wiem, czy hotspot jest dobrze ustawiony.
Pozdr.